.

.

New
7 Чакра форма на цвет на живот приврзок за мажи и жени || Камен заздравување чакра камен || 7 ѓердани со приврзоци на Чакра ланец за жени и мажи од Кристал Реики и Агат.

7 Чакра форма на цвет на живот приврзок за мажи и жени || Камен заздравување чакра камен || 7 ѓердани со

DEN 154.56

Тековен
Во продавницата

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врати во нова и неискористена состојба. Одете на вашите нарачки за да започнете со враќање. Печатете ја етикетата за враќање. Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака. Предметот мора да се врати во нова и неискористена состојба. Одете на вашите нарачки за да започнете со враќање. Печатете ја етикетата за враќање. ✦》 Материјал : - скапоцен камен. ✦》 Седум чакра камен : - Каменот од грло Чакра е скапоцен камен што се користи за деблокирање или рамнотежа на чакра на грлото. Секоја чакра е поврзана со одредени камења. Се верува дека енергијата на каменот може да ја стабилизира специфичната чакра. Чакра камењата се познати и како лековити кристали или лековити камења. ✦》 Одличен подарок : - Совршен за секоја пригода за подароци, одлични подароци за неа, подароци за жена, жени, мајка, девојчиња како Денот на мајката, Божиќ, роденден, Денот на вineубените, годишнината, Денот на благодарноста, Нова Година, итн. Ор Исто како изненадување да се потсетиме на тој посебен колку се грижите. ✦》 Со вас засекогаш : - Како земјата од каде дојде, вашиот кристал е безвременски. Неговиот сјај и моќ нема да се намали со текот на времето. Презентиран како убав приврзок, издржлив вегански кабел. Плус торбичка за премија за складирање во која можете внимателно да го задржите вашиот ѓердан за да го заштитите кога не се во употреба. ✦》 Природен кристал за посилен ефект : - Оценет и овластен за да ги задоволи стандардите на кристалот Ајана со големина, форма, боја и јасност. Значи, нема топење, без пополнување, без бои. Каменот е со доволни вибрации што треба да се користат за практиките на Викан, јогата, медитацијата и практиките за лекување на Реики/Праниќ. Накит со природен скапоцен камен, кој одговара на секоја облека, дури и можете да го носите и овој накит со скапоцени камења со која било облека што дава целосен изглед на вас и на вашата облека убав изглед. Нашиот накит е рачно изработен и го правиме нашиот накит многу внимателно со тоа што се грижиме за секоја мушка.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди