.

.

New
Државен булдог на Мисисипи над темна џемпер на Хедер

Државен булдог на Мисисипи над темна џемпер на Хедер

DEN 3.33

Тековен
Во продавницата

Цврсти бои : 80% памук, 20% полиестер; Хедер Греј : 78% памук, 22% поли; Темен Хедер : 50% памук, 50% полиестер Повлечете го затворањето. Официјално лиценцирана облека од државниот универзитет во Мисисипи. Покажете ја вашата поддршка за булдогите со оваа облека за лого на MSU! Мекиот материјал и дигитално печатеното лого го прават ова одличен додаток на која било колекција на облека за државни булдоги на Мисисипи!. Поздрав држава! Носете ја оваа фан омилена облека за државни булдоги во Мисисипи во големата игра или само дружете се низ куќата. Уникатното лого направено во живописни бои ќе им овозможи на сите да ја знаат вашата припадност со MSU!. 8,5 мл, класично вклопување, врат со два прирачник. Цврсти бои : 80% памук, 20% полиестер; Хедер Греј : 78% памук, 22% поли; Темен Хедер : 50% памук, 50% полиестер. Повлечете го затворањето. Официјално лиценцирана облека од државниот универзитет во Мисисипи. Покажете ја вашата поддршка за булдогите со оваа облека за лого на MSU! Мекиот материјал и дигитално печатеното лого го прават ова одличен додаток на која било колекција на облека за државни булдоги на Мисисипи!. Поздрав држава! Носете ја оваа фан омилена облека за државни булдоги во Мисисипи во големата игра или само дружете се низ куќата. Уникатното лого направено во живописни бои ќе им овозможи на сите да ја знаат вашата припадност со MSU!. 8,5 мл, класично вклопување, врат со два прирачник. Државниот универзитет во Мисисипи за земјоделство и применета наука беше овластен во 1878 година како јавен универзитет за истражување на грантови за земјиште. Државниот универзитет во Мисисипи се наоѓа во Старквил, Мисисипи. МСУ признава повеќе студенти во државата од кој било друг универзитет/колеџ.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди