.

.

New
Soogree спортски очила за мажи жени кошаркарски фудбалски спортски очила против магла за шок -судир

Soogree спортски очила за мажи жени кошаркарски фудбалски спортски очила против магла за шок -судир

DEN 0.33

Тековен
Во продавницата

Увоз Рамка за поликарбонат (компјутер). Поликарбонат леќи. Подлога за обложување на отпорна на влијание. ● Материјал : најлонска рамка, поликарбонат iens, облога за обложување отпорен на удар. ● Прилагодливата лента и меката подлога за силиконски нос се удобно вклопуваат, осигурете се дека можете да го носите удобно. ● Променлив и прилагодлив дизајн, направете го да одговара на повеќето луѓе. ● Леќите на ветровито, изолацијата и анти-маглата можат да се заменат со леќи на рецепт. ● Погоден за кошарка, фудбал, одбојка, бејзбол, тенис, бадминтон, велосипедизам, пешачење, итн. Рамка за поликарбонат (компјутер). Поликарбонат леќи. Подлога за обложување на отпорна на влијание. ● Материјал : најлонска рамка, поликарбонат iens, облога за обложување отпорен на удар. ● Прилагодливата лента и меката подлога за силиконски нос се удобно вклопуваат, осигурете се дека можете да го носите удобно. ● Променлив и прилагодлив дизајн, направете го да одговара на повеќето луѓе. ● Леќите на ветровито, изолацијата и анти-маглата можат да се заменат со леќи на рецепт. ● Погоден за кошарка, фудбал, одбојка, бејзбол, тенис, бадминтон, возење велосипед, пешачење, итн. Спортски очила Спортските очила се еден вид заштитни очила што ги носите кога вежбате. Спречување на очите да бидат погодени или прободени за време на вежбање. Тие се погодни за спортови на топки, трчање, качување, возење велосипед и други спортови. За да ги заштитите очите, кога вежбате, потребно е да носите спортски очила. Карактеристики : Безбедносните очила се во согласност со ергономските принципи и можат да бидат завиткани околу лицето на носителот за да обезбедат странична заштита и да се вклопат удобно; Леќите се изработени од поликарбонат материјал, кој има добар пренос на светлина и отпорност на топлина и може соодветно да ја намали силната стимулација на светлината; Меки гел материјал за нос и очила за нос, странични храмови, удобно за носење, без намалување; Лентата за глава може да се прилагоди за секоја личност за да се осигура дека можете да ја носите удобно.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди