.

.

New
Еквадор знаме железо-везена лепенка Апликација морал патриотски амблем црно-бела верзија бела граница

Еквадор знаме железо-везена лепенка Апликација морал патриотски амблем црно-бела верзија бела граница

DEN 440.00

Тековен
Во продавницата

Везена лепенка Топлина заптивка до полиестер/памучни ткаенини. Не нанесувајте на облека за дожд (водоотпорна), високо еластична, рајон, најлон или три-ацетат ткаенини. Откако ќе се нанесе, апликацијата е трајно прикачена на облеката и може да се пее, може да се исуши и да се исчисти. За машина за перење, свртете ја облеката внатре пред да го измиете и сушите. Висок 4 1/4 инчи широк x 3 инчи. Ова е одлично за : капи, врзива, јакни, ранци, елеци и многу повеќе!. Квалитетот : Овој материјал за закрпи се извори од само најдобриот производител на производи за брза услуга и се направени во САД. Топлина заптивка до полиестер/памучни ткаенини. Не нанесувајте на облека за дожд (водоотпорна), високо еластична, рајон, најлон или три-ацетат ткаенини. Откако ќе се нанесе, апликацијата е трајно прикачена на облеката и може да се пее, може да се исуши и да се исчисти. За машина за перење, свртете ја облеката внатре пред да го измиете и сушите. Висок 4 1/4 инчи широк x 3 инчи. Ова е одлично за : капи, врзива, јакни, ранци, елеци и многу повеќе!. Квалитетот : Овој материјал за закрпи се извори од само најдобриот производител на производи за брза услуга и се направени во САД. Апликациите и везените закрпи можат да се пеглаат на сè што можете да пеглате : кошули, фармерки, капи, блузи, панталони, здолништа, итн. Направете го ранецот или тота уникатен! Мислите дека не сте креативни? Со железо, можете веднаш да создадете нов изглед. Толку е лесно! За специјални предмети што треба да траат многу долго, како што се јоргани, пеглање на лепенката и потоа засилување со неколку шевови е ефикасен начин за да се обезбеди трајно поставување. Апликациите дури можат да се додадат на хартија со употреба на лепак, или зашиени на одредени материјали, така што овој концепт за украсување не е ограничен на техниката на железо.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди