.

.

New
Пеперминт есенцијално масло органско природно и чисто + свеж летен ролна на сет на мешавина од есенцијално масло - масло од ароматерапија на есенцијално масло - 10мл

Пеперминт есенцијално масло органско природно и чисто + свеж летен ролна на сет на мешавина од есенцијално

DEN 619.20

Тековен
Во продавницата

Чисто органско есенцијално масло од пеперминт : Нема адитиви или полнила Се користат за ароматерапија, бањи, нега на коса, сауни, освежување на воздухот или сапуни и бања, итн. Чисто масло од пеперминт извлечено од лист од пеперминт, уникатен мирис на пеперминт. Состојба на свежо летно мешавина од есенцијално масло : Есенцијално масло од пеперминт, есенцијално масло од смоли, есенцијално масло од еукалипту, есенцијално масло од сладок бадем. Ние придаваме големо значење на квалитетот на есенцијалното масло. За оваа причина, им ја тестираме секоја серија на есенцијални масла на нашите клиенти за да ја обезбедиме чистотата на секое нафта. Погодно е за дифузер, испарување, вдишување, чистење, парфем, домашна нега (дневна соба, бања, просторија за студии), канцеларија, отворено, кампот, просторија за јога, автомобил и бањата, итн. Вклучен производ : Есенцијални масла од пеперминт за дифузери за дома и 1x свежо летно есенцијално масло мешавина. Чисто органско есенцијално масло од пеперминт : Нема адитиви или полнила. Се користат за ароматерапија, бањи, нега на коса, сауни, освежување на воздухот или сапуни и бања, итн. Чисто масло од пеперминт извлечено од лист од пеперминт, уникатен мирис на пеперминт. Состојба на свежо летно мешавина од есенцијално масло : Есенцијално масло од пеперминт, есенцијално масло од смоли, есенцијално масло од еукалипту, есенцијално масло од сладок бадем. Ние придаваме големо значење на квалитетот на есенцијалното масло. За оваа причина, им ја тестираме секоја серија на есенцијални масла на нашите клиенти за да ја обезбедиме чистотата на секое нафта. Погодно е за дифузер, испарување, вдишување, чистење, парфем, домашна нега (дневна соба, бања, просторија за студии), канцеларија, отворено, кампот, просторија за јога, автомобил и бањата, итн. Вклучен производ : Есенцијални масла од пеперминт за дифузери за дома и 1x свежо летно есенцијално масло мешавина.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди