.

.

New
Лонглуан за олеснување на коленото од г -дин Заеднички, природен билки налепница на колено лепенка, леплива топлинска закрпи за олеснување на болката

Лонглуан за олеснување на коленото од г -дин Заеднички, природен билки налепница на колено лепенка, леплива топлинска

DEN 3.00

Тековен
Во продавницата

Moxibustion долго време се користи како природен лек за ублажување на болката и намалување на вкочанетоста на зглобовите Небесното олеснување на коленото се загрева, може да навлезе длабоко во мускулот десно каде што боли, а ефектот може да трае најмалку 12 часа. Топлината помага да се истегнат меките ткива, да се релаксираат мускулите, што промовира флексибилност и помага да се намали вкочанетоста. Професионален малтер за болка во коленото за олеснување на болките на коленото, вратот, рамото, грбот. Дизајн на лепенка за само-загревање, само треба да го залепите на болната област на коленото, лесен за употреба. Moxibustion долго време се користи како природен лек за ублажување на болката и намалување на вкочанетоста на зглобовите. Небесното олеснување на коленото се загрева, може да навлезе длабоко во мускулот десно каде што боли, а ефектот може да трае најмалку 12 часа. Топлината помага да се истегнат меките ткива, да се релаксираат мускулите, што промовира флексибилност и помага да се намали вкочанетоста. Професионален малтер за болка во коленото за олеснување на болките на коленото, вратот, рамото, грбот. Дизајн на лепенка за само-загревање, само треба да го залепите на болната област на коленото, лесен за употреба. Карактеристики : Брзо ослободете ги различните болки поврзани со вирус на мускули, ревматски артритис, хиперостоза, болка во зглобот на коленото, теносиновитис, вирус и sprain, ишијас, фибромијалгија. Наменето за форма на колено, не е лесно да се испадне. Ергономски дизајниран да го завитка коленото без да влијае на движењето на коленото. Како да се користи : -чиста и суво погодено подрачје. -Покорни пластична поддршка од едната страна на лепенката. -Моит на таа страна над областа каде што сакате олеснување на болката. -Се ја отстранувате другата половина од пластичната поддршка, избришете го остатокот од лепенката над областа на болката. -Ремовирајте од поддршката на филмот и аплицирајте. -8 часа за секој пат, 5 пати неделно за процес.

Останатите карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Moxibustion Sticker
Material:
Non-woven Fabric
Main Ingredient:
Wormwood
Quantity:
12pcs/Box
Size:
Approx.14.4 * 9.6cm / 5.6 * 3.7in
Package Weight:
56g
Package Included:
12/24/36/60Pcs Knee Relief Patch:
Notes:
1. Manual measuring, please allow 1 ~ 3mm error,thank you.:
2. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. We guarantee the style is the same as shown in the picture.:
Обновено

Слични понуди