.

.

New
Bomei пакет кафеави сликари ленти 1.88 x 60 јарди x 2 ролни, 14 дена лесно отстранување Декоративно означување лента за маскирање за сликање, етикетирање, занаетчиство на DIY

Bomei пакет кафеави сликари ленти 1.88 x 60 јарди x 2 ролни, 14 дена лесно отстранување Декоративно означување лента

DEN 166.56

Тековен
Во продавницата

? Чиста и остри линии за бојадисување - лентата за кафеава слика на Bomei Pack ќе ви помогне да создадете совршен раб во сите видови на сликање, кастрење, работење, маскирање и заштитни апликации Голем баланс на јачина, флексибилност, издржливост и отстранливост. Содржи поддршка на хартија од креп за да се спречи крварење на бојата, но сепак се отстранува чисто без оштетување. Секогаш ќе добиете совршен предност кога ќе го користите за да создадете граница за сликање или работни места. ? Без остаток - висококвалитетна лента за маскирање во боја лесно се држи до најразлични површини, без штети или леплив остаток оставен зад себе. Лентата на нашиот кафеав сликар е отпорна на УВ светлина, влага и боја крварејќи. За 14-дневно + чисто и лесно отстранување без остаток на лепило. Средно адхезија нуди добар стап со лесно чисто отстранување од најразлични обични површини во домаќинството, вклучувајќи обоени wallsидови, трим, стакло, дрво и метал. ? Повеќенаменска лента за сликари - мулти -употреба уметничка лента совршена за создавање остри, чисти линии и тесни рабови за непречен дизајн на боја. Снимката на сликарот е исто така задолжителна за секој професионален сликар и ракотворд секогаш да биде практично корисна. Поддршката на кафеавата лента за сликање е силна, но лесно се отстранува од површината во едно одење без да предизвика оштетување на површината. ? Лесно за солзи - 14 дена чиста отстранете ја кафеавата лента за маскирање - солзи лесно за да можете да го добиете совршеното парче брзо секој пат. Кога ќе се заврши работата, таа се отстранува чисто без да се оштетат деликатните површини. Овој пакет од 2 кафеава лента со боја е погоден за кој било личен или професионален проект. Поддршката сатурат на лентата за маскирање во боја е отпорна на растворувач и влага, така што лепилото не се пренесува кога лентата е влажна. ? Multi пакет со кафеави ленти - дизајниран за употреба на повеќе површини, вклучително и стап до скоро целата површина, вклучувајќи дрво, сув wallид, насликани wallsидови, подни плочки или стаклени прозорци и многу повеќе. Лесно е да се напише - совршено за сите проекти за бојадисување - индустриска или употреба на домаќинства. Секој пакет вклучува 2 ролни 1,88 инчи x 60 јарди, вкупно 120 јарди. Браун сликари лента-60 Y. Браун сликари лента-60 Y. Мулти -површинска кафеава лента со кафеава сликар - оваа професионална лента за сликари за wallsидови и дома DIY е силна и супер лепила, со минимално вградување на адхезија со текот на времето за оптимални резултати. Безбедна лента за подови и wallидови погодни за проекти за дома и за работа. Браун лента за маскирање 1,88 инчи - висококвалитетна лента за маскирање во боја лесно се држи до најразлични површини, без штети или леплив остаток оставен зад себе.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди