.

.

New
5д дијамантски сликарство по комплет за број за возрасни, целосна вежба за вез за вкрстување на вкрстени бод, занаетчиски занаетчиски налепници, украси за налепниц?

5д дијамантски сликарство по комплет за број за возрасни, целосна вежба за вез за вкрстување на вкрстени бод, занаетчиски

DEN 1.33

Тековен
Во продавницата

Сликарство со дијаманти од 5д : DIY дијамантски сликарство може да ја подобри вашата практична способност Можете да уживате во процесот на оваа одлична креација за да добиете мирен, да го ослободите стресот. Оваа големина е погодна за почетници и може брзо да се заврши. DIY 5 D Diamond Moon Maintion Sainting : Високо чисто масло за сликање на масло е водоотпорно, па дури и текстура, самата шема има леплива позадина и пластичен заштитен филм за да ја задржите сликата леплива, за да можете лесно да ја комплетирате сликата. Дијаманти на Flash Flash : Постојат 17 делови над кружните вежби за да изгледаат сјајни и никогаш нема да бидат избледени, поживописни и брилијантни од дијамантите на смолата. Сјајот во светлината е најпопуларната декорација на DIY. Сјајот во светлината е најпопуларната декорација на DIY. Чекори за производство на DIY : Прво ставете ги истите дијаманти во послужавник, а потоа однесете го вметнувањето „пенкало“ на квадратниот лепило лесно, оставете малку лепило на пенкалото, конечно соберете го дијамантот и ставете го на соодветниот број на платното. Единствена убавина и моден дизајн : Ако мислите дека декорацијата на вашата куќа е неискрена и обична, нашите комплети за сликање со дијаманти за дијаманти можат да ви помогнат да ги направите просторијата за цртање, спалната соба и другите места да станат вести. Додадете повеќе забава во животот - сликарството со дијаманти на DIY може да доживее чувство на достигнување, да научите да го намалите стресот, емоционалното прилагодување, да ја зајакнете самодовербата и упорноста, култивирање на трпеливост, постарите и децата се соодветни. Сликарството со дијамантски дијаманти е популарен стилски животен стил, корисно за намалување на стресот и збогатување на вашето време Умерена големина е совршена за секого и може лесно да се направи сликарството на Месечината дијамант е добар украс за да го направите вашиот дом повеќе топол, ова се одлични подароци за пријатели и семејно платно големина : 12 "x16" Како да користите : 1.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди