.

.

New
Визионис фпц - 5295 Контрола На Пристап До Една Врата во Занишана Врата 1200 фунти Маглок + Надворешна Тастатура/Читач Самостоен + Мини Контролер + Виганд 26, Без Софтвер, ?

Визионис фпц - 5295 Контрола На Пристап До Една Врата во Занишана Врата 1200 фунти Маглок + Надворешна Тастатура/Читач

DEN 388.80

Тековен
Во продавницата

Се препорачува професионална инсталација Куќиштето не е вклучено. Овој комплет носи заклучување безбедно за неуспех што значи дека бравата ќе се ослободи кога нема напојување. Многу држави имаат шифри за пожар кои бараат овој тип на уред за заклучување да се користи во случај на вонредна состојба. Вие сте во можност да користите уред за резервна копија на батеријата само ако е одобрен од вашиот противпожарен код на противпожарната служба. За подобра безбедност, ВИС-МИНИ-CNTRL треба да се инсталира во внатрешноста на објектот во ограничена област. Овој уред станува центар на оваа самостојна апликација и сите ингеренции се чуваат на уредот додека не се зачувуваат информации на самиот читател. Дополнителни препораки за дополнителна безбедност е да го додадете контролорот во комплет. Ако читачот на тастатурата/картичката (влезен уред) е измешан, вратата ќе остане заклучена. Мини контролорот е оној што го контролира и обезбедува вашиот уред за заклучување. VIS-MINI-CNTRL нуди посигурна опција за обезбедување дополнителна безбедност на сите видови самостојни производи за контрола на пристап. Влез на напон : 12 VDC / 24 VDC. Тековна Ждрепка : 12 V / 500m A ; 24 V / 250m A (€5%). Сила на држење : До 1200 килограми (545 кг). Контакт Со Ефект На Сала : СПДТ оцени 2А на 24 ВДЦ. Магнетни Контакт Рејтинг : 28 ВДЦ, 0. Третман На Површината Против ' Рѓа : Сино Цинк. Работна Температура : 0~55° C (32~131° F). Тежина( Магнет) : 2,5 кг (●1%). Димензии : Магнет - (Л)266х (В)67х (Т) 39 мм Арматура - (Л)185х (В)61х (Т) 16,5 мм. Зелена/Црвена ЛЕД Индикација За Статусот На Заклучување НА ЕМ. Работна Фреквенција : 315mhz. Број На Кодови : 1,048,576. Формат на податоци : PWM. Работен Напон : +12в 24В. Работно Растојание : До 160 Стапки (50М). Работна Температура : 0-70°C или 32-158°F. Тековно Извлекување : 19m A. Чувствителност : - 100 DB. Компатибилен Предавател : ВИС-8005. Рф канали : Еден. На Далечински Управувачи кои можат да се поврзат со еден Приемник : До 20. Излез на приемникот : C сув контакт (НЕ/NC/COM). Функции за Излез на приемникот : 5 (Стандардно) 4 секунди моментално, 1 секунда моментално, вклучување, валидност, брава. Конектори : 5 Завртка Терминал(НЕ, COM, NC+ -). Изградба на случај : Абс Пластика. Димензии : 63мм*45мм*30мм (2,4 Инчи* 1,77 Инчи*1,18 инчи). Тежина : 43гр или 1,52 Унци. Антена : жица олово. Завртки за монтирање : Доаѓа со две завртки за монтирање. Контакт Рејтинг : 3А/12-24В.Излез Контакт : НЕ/NC/COM. Моќност : 12вдц-24ВДЦ. ПРЕДВОДЕНА Боја : Сина (режим на мирување), Зелена (Активен/Отворен Режим).) Дебела алуминиумска легура (ЦПУ). Погоден За Врата : Шуплива Врата. Механички Живот : 100. Работна Температура : -20°C~+55°C(14°F-131°F). Работна Влажност : 0-95% (релативна влажност). Тежина : 0,065 кг. Димензија На Плочата : 86 L_50 W_ 25 H MM-3. Напон : 12/24 V. Фреквенција : 315 MHz. Тековно Извлекување : 10 Ma. Број На Копчиња : 1. Тип На Кодирање : Фиксен. Работно Растојание : До 160 Стапки (50 МЕТРИ). Компатибилен Приемник : ВИС-8004. На Далечински Управувачи кои можат да се поврзат со еден приемник : до 50. ЛЕД Пренос : Сина ЛЕД светлина. Вклучува : 2 парчиња од 3 V CR2016. (1) VIS-ML1200 LED : 1200lbs Внатрешна Електрична Брава со LED Сензор, (1) VIS-ZL1200 : L и Z заграда за 1200lbs електромагнетна брава. (1) ВИС-3000 : Контрола На Пристап Внатрешен + Надворешен Номинален Ip68 Метална Дигитална Тастатура На Допир + Читач Самостоен Со Мини Контролер + Wiegand 26, Широк Дизајн, Без Софтвер, ЕМ Картички, (1) VIS-MINI-CNTRL : 1 Контролер На Врата За Системи За Контрола На Пристап без Софтвер. (1) ВИС-7005 : Внатрешно Ултра Тенко Притискање + Копче За Излез За Контрола На Пристап До Врата СО LED Светло NC COM И БЕЗ Излези, (1) VIS-8006 : Надворешно Хардверско Ѕвонче За Контрола На Пристап До Тастатура/Читач, (3) VISCP100 : 12v 1000ma напојување UL наведени, (1) VIS-8004 : 1 Канал RF Приемник 315mhz, (2) вис-8005 : 1 Канал Рф 315мхз Предавател Далечински Управувач. (10) НАСПРОТИ-ВИС-ПРИБЛИЖНО/26 : Близина За Контрола На Пристап Бесконтактна Паметна картичка за Влез со дебелина од 1,8 мм 26 битни 125 кхз, (10) НАСПРОТИ-ВИС-ТАСТАТУРА : Близина За Контрола На Пристап бесконтактна Паметна Клучна Фоб 26 битни 125 кхз. FPC-5295 е самостоен комплет за контрола на пристап со една врата (без софтвер) за врати што се отвораат, што главно се користи за да се даде пристап до одредена просторија, канцеларија или зграда на одредени луѓе. Овозможува два начина на пристап : безжичен далечински управувач и тастатура. (1) VIS-ML1200 LED : 1200lbs Внатрешна Електрична Брава со LED Сензор, (1) VIS-ZL1200 : L и Z заграда за 1200lbs електромагнетна брава. (1) ВИС-3000 : Контрола На Пристап Внатрешен + Надворешен Номинален Ip68 Метална Дигитална Тастатура На Допир + Читач Самостоен Со Мини Контролер + Wiegand 26, Широк Дизајн, Без Софтвер, ЕМ Картички, (1) VIS-MINI-CNTRL : 1 Контролер На Врата За Системи За Контрола На Пристап без Софтвер. (1) ВИС-7005 : Внатрешно Ултра Тенко Притискање + Копче За Излез За Контрола На Пристап До Врата СО LED Светло NC COM И БЕЗ Излези, (1) VIS-8006 : Надворешно Хардверско Ѕвонче За Контрола На Пристап До Тастатура/Читач, (3) VISCP100 : 12v 1000ma напојување UL наведени, (1) VIS-8004 : 1 Канал RF Приемник 315mhz, (2) вис-8005 : 1 Канал Рф 315мхз Предавател Далечински Управувач. (10) НАСПРОТИ-ВИС-ПРИБЛИЖНО/26 : Близина За Контрола На Пристап Бесконтактна Паметна картичка за Влез со дебелина од 1,8 мм 26 битни 125 кхз, (10) НАСПРОТИ-ВИС-ТАСТАТУРА : Близина За Контрола На Пристап бесконтактна Паметна Клучна Фоб 26 битни 125 кхз.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди