.

.

New
Широк опсег на отворено омни антена за Huawei B970 B970B 3G 4G рутер 698-2700MHz 9DB

Широк опсег на отворено омни антена за Huawei B970 B970B 3G 4G рутер 698-2700MHz 9DB

DEN 1.33

Тековен
Во продавницата

Широк опсег на отворено омни антена со 30-тина кабел и заграда за монтирање SMA адаптер конектор за Huawei B970 B970 B 3 G 4 G рутер. Фреквенција : 698-960/1710-2700 MHz. Добивка : 9dbi кабел со LMR200 должина на кабелот : 30ft. Димензија на антена : 63x480 mm. Пакетот содржи широка опсег на отворено омни антена со 30ft кабел кој има SMA машки конектор за Huawei B970 B970 B 3 G 4 G рутер и заграда за монтирање. Широко опсег на отворено омни антена со широка опсег на отворено, опсег на фреквенција (MHz) 698-2700 MHz * Импеданса (Ом) 50 * Добивка (dbi) 9 * Поларизација вертикална или хоризонтална * зрачење Омни * vswr ≤3.0 * хоризонтална зрак ширина (половина-моќ ) 360 степени * вертикална ширина на зракот (полу -моќ) 30 степени * Заштита на осветлување Директно тло * Максимална влезна моќност (W) 100 * конектор FME машки * димензија 63x480 mm * радомски материјал ПВЦ * Боја бела * Оперативна температура (℃) -40 -40 ~+60 * Продолжен кабел со кабел LMR200 со ниска загуба * Должина на кабелот за продолжување : 30 стапки * Конектор за продолжување на кабелот : FME женски до SMA машки.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди