.

.

New
Засилен јасен засилен телефон со големо копче со технологија за моќност на јасност

Засилен јасен засилен телефон со големо копче со технологија за моќност на јасност

DEN 1039.84

Тековен
Во продавницата

Технологијата за моќност на Clarity ги засилува дојдовните звуци до 43 децибели Прилагодлива контрола на јачината на звукот и тонот. Индикатор за светла визуелен прстен и дополнителен гласен волумен на рингер. Голема, тастатура со висока контрастна заостанување. Компатибилен слух. Технологијата за моќност на Clarity ги засилува дојдовните звуци до 43 децибели. Прилагодлива контрола на јачината на звукот и тонот. Индикатор за светла визуелен прстен и дополнителен гласен волумен на рингер. Голема, тастатура со висока контрастна заостанување. Компатибилен слух. Опис на производот Овој засилен телефон е дизајниран за оние за кои се смета дека имаат благ до умерено губење на слухот. Засилениот телефон XL-40 го нуди најновиот во телекомуникациската технологија за да ви даде погласни, појасни и поразбирливи разговори. Нема повеќе исчезнати зборови и фрустрации. Моќниот засилувач на XL-40 не само што го зголемува влезниот глас за 40+ децибели, туку дури и ви овозможува да го прилагодите тонот на вашите потреби за слух. Неговиот напреден дизајн на електронско коло го елиминира несаканиот шум во позадина за да го направи секој збор појасен и полесен за разбирање, сите без повратни информации или искривување. Има супер гласен рингер со изборни тонови на прстенот. Никогаш повеќе нема да пропуштите друг повик !!! И, XL-40 ви дава дополнителни големи копчиња со задно осветлување и графики со висок контраст за оптимална видливост и леснотија за бирање. Дополнителни карактеристики вклучуваат : Дигитален сигнален процесор ги минимизира звуците во позадина, филтерот за анти-Feedback елиминира повратни информации и искривување, 12 копчиња за бирање на меморија, прилагодлива контрола на јачината на звукот и тон, дополнителен гласен рингер 95+d B, ​​копчиња за држење/ревид/блиц, визуелна говорна пошта/неодговорено Индикатор за повик, монтажа на биро или wallид, адаптер A/C (вклучен) со резервна копија на батеријата (4) АА алкални батерии (не се вклучени). 3,5мм Jackек за ѓернови и други уреди за асистивно слушање. Обезбедуваат модуларен приклучок за телефон RJ11 и стандарден електричен излез од 120 волти. Компатибилен помош за помош. Од производителот моќен засилен телефон !!! Овој засилен телефон е дизајниран за оние за кои се смета дека имаат благ до умерено губење на слухот. Засилениот телефон XL-40 го нуди најновиот во телекомуникациската технологија за да ви даде погласни, појасни и поразбирливи разговори.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди