.

.

New
ASICS женски гел-вложување 7 чевли за трчање

ASICS женски гел-вложување 7 чевли за трчање

DEN 639.20

Тековен
Во продавницата

Синтетичко-и-мрежа Систем за амортизација на технологијата на gelfoot gel : слабее шок за време на фазата на удар и овозможува непречена транзиција во средно ниво. Ortholite X-40 Sockliner : Овој премиум Sockliner има повисоки својства на враќање, додека обезбедува одлично управување со влагата и високо ниво на дишење (ортолитот е регистрирана трговска марка на O2 Partners LLC. Отстранлив Sockliner : Sockliner што може да се отстрани за да се смести медицински ортотичен. Ортолит Соклинер : Управување со влага (ортолит е регистрирана трговска марка на О2 Партнерс ДОО). Специфична надворешна плоча на патеката : Обратните капаци обезбедуваат нагорна и спуст на сите видови на терен. Дополнителна поддршка доаѓа од цврстата горна направена од синтетичка кожа, додека внатрешниот бројач на потпетици нежно му помага на стапалото да остане во својата природна линија на движење, правејќи поефикасна чекори. Во меѓувреме, мидината на ЕВА ги штити нозете од влијанието и го зголемува враќање, давајќи ви енергично чувство додека ги гледате милјите. Трајни и практични, чевлите Gel-Venture 7 прават одличен партнер за обука без разлика дали сте нови за трчање на трага или сезонски про.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди