.

.

New
Со 5а полнач 17,5 АХ 16С5П 60В батерија е-велосипед electricајк електричен велосипед Ли-јонски мотоцикл трицикл прилагодлив 190х165х70мм

Со 5а полнач 17,5 АХ 16С5П 60В батерија е-велосипед electricајк електричен велосипед Ли-јонски мотоцикл

DEN 6156.64

Тековен
Во продавницата

1) ние сме професионален снабдувач на батерии, поддржуваме прилагодување, само треба да ги обезбедите релевантните параметри на батеријата, ние ќе обезбедиме прилагодени услуги според вашите потреби, добредојде да не контактирате 2) батеријата има одбор за заштита НА БМС. , Батеријата има преполнување, прекумерно празнење, прекумерна струја и заштита од краток спој за да обезбеди долг работен век. Во случај на судир или здроби, траењето на батеријата ќе се скрати. 3) препорачуваме да ја ставите пвц литиумската батерија во кутија или кеса за пакување за да го продолжите нормалното време на употреба. 1) ние сме професионален снабдувач на батерии, поддржуваме прилагодување, само треба да ги обезбедите релевантните параметри на батеријата, ние ќе обезбедиме прилагодени услуги според вашите потреби, добредојде да не контактирате. 2) батеријата има одбор за заштита НА БМС. , Батеријата има преполнување, прекумерно празнење, прекумерна струја и заштита од краток спој за да обезбеди долг работен век. Во случај на судир или здроби, траењето на батеријата ќе се скрати. 3) препорачуваме да ја ставите пвц литиумската батерија во кутија или кеса за пакување за да го продолжите нормалното време на употреба. Номинален напон : 60v капацитет На Батеријата : 17,5 Ах Големина : 190х165х70мм Излезен напон : 44-67, 2 V метод На Комбинација : 16 серија 5 паралелен Број на батерии : 80 парчиња големина на Една ќелија : Дијаметар 18мм х висина 65мм Вкупна тежина : 3750гр поддршка моќност На моторот : 50В-1800В Ако моќноста На моторот што ви треба го надминува овој параметар, ве молиме контактирајте ме, можам да го прилагодите ЗА ВАС! Поддршка струја на полнење : 0,2-10А батеријата има вградена табла за заштита ОД БМС батеријата има заштита од краток спој, заштита од преполнување, заштита од прекумерно празнење, заштита од преоптоварување и прекумерна заштита од струја. Внатрешна батерија : голема марка батерија. висок квалитет! Животен циклус : повеќе од 1000 пати опсег На Примена : Електрични велосипеди, модели на авиони, електрични алати, батерии, колички За Голф, автобуси за разгледување, електрични мотоцикли, електрични инвалидски колички итн.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди