.

.

New
Aceteel M3 X 0,5 Титаниум обложена Спирална точка Допрете, HSS калај обложена Спирална точка Thap Tap M3 X 0,5

Aceteel M3 X 0,5 Титаниум обложена Спирална точка Допрете, HSS калај обложена Спирална точка Thap Tap M3 X 0,5

DEN 3.33

Тековен
Во продавницата

【Големина】 Дијаметар на сечење : 3мм, теренот : 0,5 мм, насока на сечење : десна рака 【Функција】 Дизајн на спирална точка, чипови се испуштаат напред, погодни за навој преку дупки. Направено од 6542 брз челик, голема цврстина и цврстина. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, челик A3 итн. услужен живот при прислушување. 【Пакет вклучуваше】 1pc M3x0.5mm титаниум обложена спирална точка допрете. 【Големина】 Дијаметар на сечење : 3мм, теренот : 0,5 мм, насока на сечење : десна рака. 【Функција】 Дизајн на спирална точка, чипови се испуштаат напред, погодни за навој преку дупки. Направено од 6542 брз челик, голема цврстина и цврстина. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, челик A3 итн. услужен живот при прислушување. 【Пакет вклучуваше】 1pc M3x0.5mm титаниум обложена спирална точка допрете. Големина : M3x0.5 Taps Traps Traps Traps. Насока на сечење : Десна рака. Материјал : HSS 6542. Заврши тип : обложен со титаниум. Спирална точка на навој, Дизајн на Спирална точка, чипови се испуштаат напред, погодни за навој преку дупки. Лесно за употреба може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка, како што се машини за прислушување, вежби за клупи за вежбање, ЦПУ, центри за обработка, итн. Контролирајте ја брзината според цврстината на материјалот. Колку е поголема цврстината на преработениот производ, толку е побавна брзината. Препорачана стапка на добиточна храна : Општ челик : 6-15м/мин; Потежок челик : 5-10м/мин; не'рѓосувачки челик : 2-7м/мин; Леано железо : 8-10м/мин. Пред да се прислушува потврдете дали дијаметарот на тркалезната дупка е соодветен и да преземе заштитни мерки при работа. Кога прислушувате, неопходно е да додадете вода или течноста за ладење за да се спречи прекумерна температура и да се намали загубата на чешма. Ако се соочи со тешкотии во ротацијата, прислушувањето треба да биде суспендирано.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди