.

.

New
Makita A-99471 ImpactX 3/8 ″ x 6 ″ возач на магнетни ореви, 10 пакувања, рефус

Makita A-99471 ImpactX 3/8 ″ x 6 ″ возач на магнетни ореви, 10 пакувања, рефус

DEN 1.33

Тековен
Во продавницата

Возачот на магнетни ореви обезбедува удобно подигнување и задржување на хексадецимални сврзувачки елементи Лобуларниот дизајн вози по становите за да се намали заокружувањето на хексадецималните сврзувачки елементи. Рамни рабови на отворање на хексадецимално работење за целосен контакт со прирабници со хексадецимални завртки. Оптимизирана конструкција S2 S2 челик за продолжен живот. Калибриран процес на лекување на топлина за додадена издржливост. Возачот на магнетни ореви обезбедува удобно подигнување и задржување на хексадецимални сврзувачки елементи. Лобуларниот дизајн вози по становите за да се намали заокружувањето на хексадецималните сврзувачки елементи. Рамни рабови на отворање на хексадецимално работење за целосен контакт со прирабници со хексадецимални завртки. Оптимизирана конструкција S2 S2 челик за продолжен живот. Калибриран процес на лекување на топлина за додадена издржливост. Impact X е линија на битови со вметнување на влијанието и додатоци за прицврстување, изградени специјално за барањата на професионалниот изведувач. Професионалците бараат делови од комерцијална должност и додатоци за прицврстување што можат да ја издржат силата на апликации за возење на завртки со голем обем со возачи на удар со висок вртежен момент. Стандардните битови за завртки за завртки се кршливи и слабо се вклопуваат во сврзувачки елементи, а во апликациите со возачи на влијанија врз вртежниот момент, ова губење комбо брзо доведува до скршени битови. Impact X се возвраќа со подобрена вклопување и зголемени перформанси со возачи на удар со висок вртежен момент. Прецизните машински (не фалсификувани) совети обезбедуваат целосен контакт вклопување, додека оптимизиран за перформанси и топлински третиран S2 челик обезбедува поголема флекс и поголема издржливост од стандардните, кршливи битови.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди