.

.

New
Godox MS300-V MS300V 300w Компактно Студио Strobe Флеш Светло, GN58 0.1-1.8 S Време На Рециклирање, 2.4 G X Систем, Bowens Mount СО 10W LED Светилка За Моделирање За Свадба, Портрет, Мода, Производ, С?

Godox MS300-V MS300V 300w Компактно Студио Strobe Флеш Светло, GN58 0.1-1.8 S Време На Рециклирање,

DEN 1.33

Тековен
Во продавницата

Вграден Годокс 24 G безжичен X систем. Прецизен излез прикажан НА лцд-панелот, 50 чекори од 1/32 до 1/1 (или 5,0 до 10,0). Користете опционално Активирање X2, XT16 или FT-16 за да го контролирате односот на моќноста на блицот, светилката за моделирање и звучникот, како и активирањето на блицот. Компактно и лесно тело со монтирање На Боуенс за да додадете речиси сите студиски обликувачи на светлина. Светилка за моделирање ОД 10w се прилагодува во 5% до 100% нивоа на моќност. Извонредна излезна стабилност, не повеќе од 2% смени кога се под истиот излез. Функцијата против префлеш овозможува синхронизација со камери кои имаат систем за отпуштање со еден префлаш. Автоматска меморија и обновување на прилагодените поставки на панелот. 1x MS300 V Флеш Главата. 1x Кабел За Напојување. 1x Капак На Светилка. ?Годокс МС300-В е надградена верзија НА МС200, СО ЛЕД Светилка за Моделирање која Се Прилагодува од 5% на 100% Ниво на Моќност. Излезната моќност може прецизно да се постави од 1/32 до 1/1 во 50 чекори. ?Godox MS300-V вграден 2,4 G безжичен X систем, излезната моќност, светилката за моделирање и звучникот на блицот на студиото може далечински да се контролираат Со Godox X2 активирањето, предавателот ОД 16 ДОЛАРИ или XPro, X1 Активирањето. 16 група, 32 канал. ?Неговата функција против префлеш гарантира синхронизација на камерите способни да испукаат префлаш. Блицот може да го запомни тековниот параметар по 3 секунди кога ќе заврши поставката,а податоците за работата ќе бидат вратени на оригиналните податоци откако ќе се рестартираат. ?Годокс МС300-В нема повеќе од 2% толеранција на излезната моќност кога блицот продолжува да работи долги часови. ?Главата се одликува со 0,1 до 1,8 секунди време на рециклирање и времетраење на блицот од 1/2000 до 1/800 секунда. ?Годокс МС300-В е надградена верзија НА МС200, СО ЛЕД Светилка за Моделирање која Се Прилагодува од 5% на 100% Ниво на Моќност. Излезната моќност може прецизно да се постави од 1/32 до 1/1 во 50 чекори.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди