.

.

New
Лизиндер 82.6 Универзална Спортски Трки Лента Графички Налепници Налепници За Камион Авто Автомобил Тело Страна Врата Декорација За Сите Автомобили SUV Камион Надво?

Лизиндер 82.6 Универзална Спортски Трки Лента Графички Налепници Налепници За Камион Авто Автомобил Тело Страна Врата

DEN 271.84

Тековен
Во продавницата

ВИНИЛ АВТОМОБИЛ НАЛЕПНИЦА, материјалот за налепници е комбиниран од висококвалитетен винил издржлив, тешко е да се испукани и избледени, и тоа е водоотпорен и има убав изглед. НАЛЕПНИЦА ЗА СТРАНИЧНИ ЛЕНТИ НА КАРОСЕРИЈАТА на АВТОМОБИЛОТ, налепницата за налепници за автомобили со голема големина е во состојба да ја покрие страната на вратата на автомобилот. Големата налепница го прави вашиот автомобил да изгледа покарактеристично и повеќе мода, така што другите секогаш го задржуваат вниманието на вашиот автомобил. ①Инсталирајте ја прво избришете ја прашината на автомобилот, најважната точка е дека треба да испрскате повеќе вода на страната на налепницата со лепак, за да можете да ја отстраните положбата на налепницата и да ги отстраните меурчињата (погледнете го описот на производот за деталниот процес на инсталација). ГРАФИЧКИ НАЛЕПНИЦИ, оваа странична налепница на каросеријата е прилагодена на ТЕРЕНЕЦ, камион, теренски возила и различни видови автомобили. За сопствениците со строги димензии, ве молиме направете мерење на големината пред да нарачате. Големината на налепницата е 102,7 инчи х 14,9 инчи. ● Постојат некои меурчиња во мембраната за пренос поради пакетот за превртување. но, налепницата е во ред, тоа не влијае на вашата лепливост и ефект. Откако ќе заврши налепницата, можете да ја отстраните мембраната за пренос. СОВЕТИ ЗА ИНСТАЛАЦИЈА 1. Откако ќе ја исчистите површината , испрскајте малку вода на лепливата површина и положбата што сакате да ја залепите. Откако ќе ја отстраните долната хартија на етикетата, испрскајте повеќе вода на страната на етикетата со лепак за да ја намалите вискозноста, што е лесно да се прилагоди положбата и да се отстранат меурчињата. Откако налепницата ќе се залепи на телото, подигнете ја едната страна од налепницата и. изгребете го полека од другата страна со картичка. Во исто време, изгребете ги меурчињата и прилагодете ја положбата на налепницата додека не се изгребе целата налепница. Откако ќе ги стружете меурчињата, почекајте да се исуши водата во налепницата пред да го отстраните филмот за пренос.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди