.

.

New
Кожа Занает Компас Крило Делител Писар 45# Челик Пролет Делител Дебеломер Прилагодливи Заклучување Челик Делител Крило Со Угаснат Нога За Обработка На Дрво

Кожа Занает Компас Крило Делител Писар 45 Челик Пролет Делител Дебеломер Прилагодливи Заклучување Челик

DEN 1.00

Тековен
Во продавницата

ЧЕЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ : кожен занаетчиски компас изработен од висококвалитетен челичен материјал со уред за заклучување на пружината и двете стапала се угаснуваат,попрецизно е од обичното обележување, може да се користи подолго време ГЛАВНА ФУНКЦИЈА : делителот На крилата На Компасот прифаќа професионален и практичен компактен дизајн, тврдите и остри совети за компас можат точно да го обележат работното парче, совршено за цртање лакови, кругови, линија на поделба, сегменти на линии. СПЕЦИФИКАЦИЈА : Материјал : 45# челик,големина : 75мм/100мм/125мм/150мм (по избор), е основната алатка што се користи за одредување на централната положба на дупката и оската и за цртање паралелни линиимногу практично. ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : прецизниот геометриски компас со главата на пружината спречува ненамерно движење на нозете,тврдите и остри врвови на компасот можат точно да го обележат работното парче. ШИРОКО ПРИМЕНА : пролетниот компас може да се користи за цртање лакови и кругови, агли на симетрали, сегменти на симетрали и мерење на димензиите во работата на монтерот, исто така користени во работа на дрво,метална работа и други работи за цртање. ЧЕЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ : кожен занаетчиски компас изработен од висококвалитетен челичен материјал со уред за заклучување на пружината и двете стапала се угаснуваат,попрецизно е од обичното обележување, може да се користи подолго време. ГЛАВНА ФУНКЦИЈА : делителот На крилата На Компасот прифаќа професионален и практичен компактен дизајн, тврдите и остри совети за компас можат точно да го обележат работното парче, совршено за цртање лакови, кругови, линија на поделба, сегменти на линии. СПЕЦИФИКАЦИЈА : Материјал : 45# челик,големина : 75мм/100мм/125мм/150мм (по избор), е основната алатка што се користи за одредување на централната положба на дупката и оската и за цртање паралелни линиимногу практично. ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : прецизниот геометриски компас со главата на пружината спречува ненамерно движење на нозете,тврдите и остри врвови на компасот можат точно да го обележат работното парче.

Останатите карактеристики

Size:
75mm/100mm/125mm/150mm (Optional)
Material:
45# Steel
Package List:
1*Leather Craft Compass:
Обновено

Слични понуди