.

.

New
Монтесори Учење Играчки Слајд Загатка Боја &засилувач; Форма Појавување На Мозокот Закачки Логика Игра Предучилишна Едукативни Дрвени Играчки За Деца Момчиња Дев?

Монтесори Учење Играчки Слајд Загатка Боја &засилувач; Форма Појавување На Мозокот Закачки Логика Игра Предучилишна

DEN 287.84

Тековен
Во продавницата

✌ Забава Мозокот Закачки Игра : Изберете картичка по случаен избор, постави песочен часовник, а потоа започнете ја играта Мора да се движите на одреден начин, така што сложувалката во боја може да оди како што сакате. Времето отчукува и го прави секој играч нервозен. Тоа е многу забавна и интересна игра што секој може да ја игра и да го стимулира мозокот. ✌ Играчки За Предучилишно Учење За Деца : Целосна боја или форма што одговара со лизгање на сложувалката. Тоа помага да се обучуваат малите деца препознаваат бои и форми, ја зголемуваат способноста за набудување и логика, координација рака-око. ✌ Двојна Страна Дрвена Загатка Одбор : боја појавување страна-постојат 4 светла боја-сина, жолта, зелена, црвена боја. Облик појавување страна, постојат 4 различни форма : плоштад, круг, триаголник и петкрака ѕвезда. Тоа му помага на детето да ја препознае бојата и обликот. Добар монтесори играчки за мали деца. ✌ Лесен За Чување : дизајнира како мала кутија за продавници, можете да ги ставите сите додатоци во кутијата откако ќе играте. Лесно за чување, и може да го извадите надвор погодно. Исто така добри како играчки за патување. Користи одлични Подароци за Деца и Постари Лица : Нашата развојна играчка изработена од квалитетно и еколошко дрво, живописна и нетоксична боја. Површината е мазна без дефект, убав избор за деца подароци на возраст од 3 4 5 6 години. Покрај тоа, тоа е исто така одлична играчка за работна терапија за пациенти со деменција и алцхајмерова болест. Совршени производи за деменција за постари лица и многу погодни за активности за деменција за постари лица. ✌ Забава Мозокот Закачки Игра : Изберете картичка по случаен избор, постави песочен часовник, а потоа започнете ја играта. Мора да се движите на одреден начин, така што сложувалката во боја може да оди како што сакате. Времето отчукува и го прави секој играч нервозен. Тоа е многу забавна и интересна игра што секој може да ја игра и да го стимулира мозокот. ✌ Играчки За Предучилишно Учење За Деца : Целосна боја или форма што одговара со лизгање на сложувалката. Тоа помага да се обучуваат малите деца препознаваат бои и форми, ја зголемуваат способноста за набудување и логика, координација рака-око. ✌ Двојна Страна Дрвена Загатка Одбор : боја појавување страна-постојат 4 светла боја-сина, жолта, зелена, црвена боја. Облик појавување страна, постојат 4 различни форма : плоштад, круг, триаголник и петкрака ѕвезда.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди