.

.

New
Убави Животни Урни Вечно Сонце Кучешка Урна

Убави Животни Урни Вечно Сонце Кучешка Урна

DEN 1519.84

Тековен
Во продавницата

МЕМОРИЈАЛНА УРНА за ГОЛЕМИ КУЧИЊА-Кучиња До 42 килограми може да се споменат во оваа ниска релјефна врежана и рачно насликана урна додека кучињата се веселат по облаците, уживајќи во сончевата топлина ПРЕКРАСНА УРНА ЗА МИЛЕНИЧИЊА - нашата прекрасна урна за миленичиња е совршен споменик за кучиња за прикажување во вашиот дом, каде што вашиот кучешки пријател поминуваше љубовни денови и ноќи. Бидејќи урната е рачно насликана, може да се појават некои варијации кои малку се разликуваат од прикажаните слики. СМАЧКАН МЕРМЕР и СМОЛА – Исклучително изработени од најдобрите материјали, можете да му оддадете почит на вашето куче со квалитетна изработка и извонредна убавина. УМЕТНИЧКИ ДИЗАЈН - нашите урни за спомен се индивидуално рачно насликани за да понудат физичка претстава за љубовта опишана во ужалената песна "Виножито Мост. ПРИФАТЛИВА УРНА за КРЕМИРАЊЕ-нудиме прифатливи урни за кремирање направени од фини материјали за да можете да му оддадете почит на вашето куче на посебен начин што го сакате. Приближни димензии 5,5 x 5,5 x 5,5 инчи (Lx Wx H). Приближен капацитет 42 кубни инчи, или генерално погоден за домашно милениче со тежина до 42 килограми. пред кремирањето. Оваа мачка урна има капак за подигнување што може трајно да се запечати со лепило. Небесната Среќна Ливада Ископана Урна е прекрасна рачно насликана смачкана мермерна и смола урна врз основа на љубовната ужалена песна "Виножито Мост."Тоа е зачудувачка и искрена почит кон крзнениот член на семејството кој внесе светлина и среќа во вашиот живот и е совршен сад за засекогаш дом за вашиот кучешки придружник. Можете да го почитувате извонредниот живот на вашето куче и придонесот што вашето куче го даде во вашиот живот со тоа што ќе положите пепел за да се одморите во оваа вкусна урна за миленичиња. Направено со кршен мермер и бела смола, тоа е совршен споменик за кучиња што треба да го чувате во вашиот дом. Бидејќи урната е рачно насликана, може да се појават некои варијации кои малку се разликуваат од прикажаните слики.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди