.

.

New
Мини Микро Метал Менувач Мотор, Мотор За Намалување Насочен Мотор N20 DC12V Намалување На Брзината CW/CCW Микро Мотор ЕДНОНАСОЧНА Брзина Мотор

Мини Микро Метал Менувач Мотор, Мотор За Намалување Насочен Мотор N20 DC12V Намалување На Брзината CW/CCW

DEN 141.76

Тековен
Во продавницата

[Поддршка во насока на стрелките на часовникот/ротација спротивно од стрелките на часовникот] : микро металниот менувач со мала брзина поддржува ротација во насока на стрелките на часовникот/спротивно од стрелките на часовникот за да задоволи различни потреби [Високи перформанси] : минијатурен метален менувач е отпорен на удари, издржлив, низок шум, висококвалитетен ЧЕТКАН ЕДНОНАСОЧЕН мотор. [Силна спроводливост] бакарниот калем на минијатурниот метален менувач има силна спроводливост и ниско производство на топлина, што го прави излезот на моторот стабилен. [Отпорност на висока температура] : моторот на микро металната опрема има 3 слоја молекуларни премази со висока густина, кои можат ефикасно да ја изолираат прашината, да се спротивстават на високите температури и да имаат долг работен век. [Опционални спецификации] : постојат 6 различни типови НА ВРТЕЖИ во МИНУТА за минијатурни метални мотори, 16 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА, 27 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 53 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 68 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА, 136 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА, 381 ВРТЕЖИ во МИНУТА, можете да изберете според вашите потреби. [Поддршка во насока на стрелките на часовникот/ротација спротивно од стрелките на часовникот] : микро металниот менувач со мала брзина поддржува ротација во насока на стрелките на часовникот/спротивно од стрелките на часовникот за да задоволи различни потреби. [Високи перформанси] : минијатурен метален менувач е отпорен на удари, издржлив, низок шум, висококвалитетен ЧЕТКАН ЕДНОНАСОЧЕН мотор. [Силна спроводливост] бакарниот калем на минијатурниот метален менувач има силна спроводливост и ниско производство на топлина, што го прави излезот на моторот стабилен. [Отпорност на висока температура] : моторот на микро металната опрема има 3 слоја молекуларни премази со висока густина, кои можат ефикасно да ја изолираат прашината, да се спротивстават на високите температури и да имаат долг работен век. [Опционални спецификации] : постојат 6 различни типови НА ВРТЕЖИ во МИНУТА за минијатурни метални мотори, 16 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА, 27 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 53 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 68 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА, 136 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА, 381 ВРТЕЖИ во МИНУТА, можете да изберете според вашите потреби.

Останатите карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Metal Gear Motor
Material:
Red Copper
Optional Type:
16RPM, 27RPM, 53RPM, 68RPM, 136RPM, 381RPM
Model:
JGY - N20
Motor Type:
Brush DC motors
Scope of Application:
Intelligent toy, simulation robot electronic lock, etc.
Voltage12V12V12V12V12V12VReduction ratio421182363026031016Motor speed160016001600160016001600No-load speedRPM38113668532716No-load currentmA303030303030Load currentmA858585858585Load speedRPM33311959462314Starting voltage V0.50.50.50.50.50.5Locked-rotor currentmA700700700700700700Locked-rotor torsiongf.cm235.247294412081929.63251.2Rated torsiongf.cm71142283362579975PowerW1.021.021.021.021.021.02:
Package List:
1 x Speed Reduction Motor :
Обновено

Слични понуди