.

.

New
Класичен Чист Стап За Дезодоранси-Тајландски Кристален Дезодоранс Камен 70гр

Класичен Чист Стап За Дезодоранси-Тајландски Кристален Дезодоранс Камен 70гр

DEN 3.00

Тековен
Во продавницата

Природен и Без Хемикалии : каменот од кристален дезодоранс е природна алтернатива на традиционалните дезодоранси и антиперспиранти кои не содржат штетни хемикалии или адитиви Долготрајна Заштита : каменот обезбедува долготрајна заштита од мирис на телото со инхибиција на растот на бактерии кои предизвикуваат мирис на кожата. Хипоалергично : кристално дезодорансниот камен е хипоалергичен и погоден за сите типови кожа, вклучувајќи ја и чувствителната кожа. Лесен За Употреба : каменот е лесен за употреба, едноставно навлажнете го со вода и нанесете го на чиста, сува кожа за целодневна заштита. Економично : каменот од кристален дезодоранс е економичен избор бидејќи може да трае до една година или повеќе со редовна употреба, што го прави рентабилна алтернатива на традиционалните дезодоранси. Природен и Без Хемикалии : каменот од кристален дезодоранс е природна алтернатива на традиционалните дезодоранси и антиперспиранти кои не содржат штетни хемикалии или адитиви. Долготрајна Заштита : каменот обезбедува долготрајна заштита од мирис на телото со инхибиција на растот на бактерии кои предизвикуваат мирис на кожата. Хипоалергично : кристално дезодорансниот камен е хипоалергичен и погоден за сите типови кожа, вклучувајќи ја и чувствителната кожа. Лесен За Употреба : каменот е лесен за употреба, едноставно навлажнете го со вода и нанесете го на чиста, сува кожа за целодневна заштита. Економично : каменот од кристален дезодоранс е економичен избор бидејќи може да трае до една година или повеќе со редовна употреба, што го прави рентабилна алтернатива на традиционалните дезодоранси. Заштитете го мирисот на телото удобно исушете без да оставите дамки со природен стипса. Екстра нежна за кожата без вештачки мириси и бои. Погоден за оние кои сакаат дезодоранс кои не сакаат другите мириси да се мешаат во парфемот што го користат.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди