.

.

New
Могоко Нерѓосувачки Челик Куче Задави Синџир Јака, Кутре Метал П Синџир Лизга Јака Миленичиња Обука Одење Чокер

Могоко Нерѓосувачки Челик Куче Задави Синџир Јака, Кутре Метал П Синџир Лизга Јака Миленичиња Обука Одење Чокер

DEN 0.67

Тековен
Во продавницата

Големина : 20 мм дијаметар линк x 14.0 "инчи должина; за макс вратот дебелина 14. Материјал : изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик и хромиран, за издржливост и лесен за чување, тешки врски со синџир, доволно силни за големи агресивни кучиња кучиња. Сјаен и Силен : хромиран челик отпорен на ' рѓа со сребрен сјај го прави вашето куче да изгледа толку кул и да се истакнува, висококвалитетниот материјал и рачно изработената рачна изработка обезбедуваат оваа јака за задави да не се скрши. Безбедно и ефикасно : мазни заоблени рабови за супериорна удобност, густ хромиран челик за да се спречи пункција на кожата и да се зголеми издржливоста на производот, нежното до цврсто влечење овозможува оваа јака лесно контролирајте го однесувањето на вашето куче, одлично идеално за нежна ефективна корекција. Апликација : совршени алатки за обука на миленичиња за кучиња. Го коригира лошото однесување на кучето, го поправа влечењето поводник и помага да се научат навиките за одење што одговараат, препорачани за професионална обука за послушност на кучиња или одење, одлични за агресивна раса на кабината како питбул германски Овчар стафордшир Териер и сл.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди