.

.

New
Сандвик Коромант Р245-050А32 - 12м Коромил 245 Фреза За Лице, Тркалезно Стебло, Челик, Десна Рака, 50мм Дијаметар на Сечење х 120мм Вкупна Должина, 12 Вметнете Големина, 4 Близок

Сандвик Коромант Р245-050А32 - 12м Коромил 245 Фреза За Лице, Тркалезно Стебло, Челик, Десна Рака, 50мм

DEN 0.67

Тековен
Во продавницата

45 степен лице мелење машина Барајќи груба до завршна обработка на огледалото. Мазна и лесна акција за сечење за ниски сили за сечење. Четири рабови за сечење по вметнување. Вметнувања на бришачи за завршна обработка со висока храна, Арбор, ЗНД арбор, цилиндрично стебло, свирче/монтажа На Велдон. 45 степен лице мелење машина. Барајќи груба до завршна обработка на огледалото. Мазна и лесна акција за сечење за ниски сили за сечење. Четири рабови за сечење по вметнување. Вметнувања на бришачи за завршна обработка со висока храна, Арбор, ЗНД арбор, цилиндрично стебло, свирче/монтажа На Велдон. Мелење секачи за високо отстранување метал и огледало заврши. Секачот е дизајниран со подобрени агли за да се намали формирањето на бруси и пржењето на компонентата. Лесен за употреба и висока продуктивност. Лесно сечење со мала потрошувачка на енергија. Блиска толеранција во комбинација со вметнувањето на бришачот за супериорна завршна површина. Широк спектар на оценки и геометрии, вклучувајќи керамички и ЦБН оценки. Апликација : апликации За мелење Лице во сите видови материјали. Мелница за лице : 32-250 мм. Мелница За Лице со разменлива касета : 160-500 мм. исто така достапен во заменлив систем за касети, концепт за груба до полу-завршна обработка на челик. Област на примена НА ИСО : Челик, нерѓосувачки челик, леано железо, алуминиум, отпорни на топлина и легури на титаниум, стврднат материјал.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди