.

.

New
Schiek Sports 2006 Најлон 6 Подигање на тежината - Поддршка за појас за подигнување на електрична енергија - Ултра траен

Schiek Sports 2006 Најлон 6 Подигање на тежината - Поддршка за појас за подигнување на електрична енергија

DEN 959.20

Тековен
Во продавницата

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Високи перформанси - Schiek Sports Model 2006 6 "Подигање на ременот има надолен агол за природниот облик на грбот и контурата на колкот и ребрата за поддршка на долниот дел Најлон материјал и систем на токи од не'рѓосувачки челик, обезбедувајќи квалитетна поддршка за грб за вежби за кревање тежина. Целосно прилагодливо - овој појас за кревање тегови доаѓа со еднонасочен затворање на лентата за велкро, што е целосно прилагодливо, и е широко 6 "на задниот дел за прилагодено вклопување и крајна поддршка. Врвен степен - ремените за кревање модел од 6 "модели 2006 се изработени од врвен квалитет на неопренови материјал со двојно затворање на системот за ток на лизгање од не'рѓосувачки челик, кој обезбедува целосна поддршка. Премиум удобност - Подигнувањето на ременот има дополнителен слој на неопренови обложена најлонска ткаенина до Направете го тоа поцврсто за дополнителна поддршка. Овие ремени се пошироки во предниот дел и страни за дополнителна абдоминална поддршка. Високи перформанси - Schiek Sports Model 2006 6 "Подигање на ременот има надолен агол за природниот облик на грбот и контурата на колкот и ребрата За поддршка на долниот дел на грбот за вежби со тешки кревање. Максимална поддршка - ременот за кревање Шиек е дизајниран со најлон материјал со високи перформанси и систем на токи од не'рѓосувачки челик, обезбедувајќи квалитетна поддршка за грбот за вежби за кревање тежина. Целосно прилагодливо - овој појас за кревање тегови доаѓа со еднонасочен затворање на лентата за велкро, што е целосно прилагодливо, и е 6 "широк на задниот дел за прилагодена фитла и крајна поддршка. Врвот - највисокиот ремен на моделот 2006 година се изработени од врвен квалитет Неопрен материјал со двоен затворен систем за слајд лента од не'рѓосувачки челик, кој обезбедува целосна поддршка. Премиум удобност - Подигнувањето на ременот има дополнителен слој на неопренови обложена најлон ткаенина за да биде поцврста за дополнителна поддршка.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди