.

.

New
АТУБЕИКС ЦРНА СТРАНИЦА LED ОДГОВОРНА СВЕТЛИНА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ СВЕТЛИВИ СОВЕТНИЦИ ЗА ХАРЛИ ДИНА ПАТ КАНГ ЕЛЕКТРА СЛЕДНА СВЕТСКА БОБ ТУРУВА (ЦРНА

АТУБЕИКС ЦРНА СТРАНИЦА LED ОДГОВОРНА СВЕТЛИНА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ СВЕТЛИВИ СОВЕТНИЦИ ЗА ХАРЛИ ДИНА ПАТ КАНГ

DEN 2.67

Тековен
Во продавницата

【Подобра безбедност】 Оваа светлина на опашката ќе ја однесе вашата безбедност на следното ниво Оваа светлина на опашката има вградена функција на строј што ви овозможува да се видите од 3x подалеку. Кога ги активирате сопирачките, светлосните се проследуваат во интервали од 3 за максимална забележливост и се претвораат цврсто црвено. Ве молиме позабележително кога возите за да ја зголемите безбедноста. 【Висок квалитет】 ДОТ САЕ одобрено, остриот пресечен светло и повисоко светло за излез не обезбедува прободување на очите на другите, додека обезбедува најсветло и најшироко поле на визија, издржлив штит што може да издржи какви било услови за екстремна употреба, како што се пустината, обоено време или дожд и магла.Дисипација за заштита на куќиштето на светилките во различни временски услови. 【IP67 Водоотпорна стапка】 Високо запечатен конектор на IP67 водоотпорна стапка и поликарбонатните леќи, ефикасно антикорозија и анти-кршење, заштитувајќи ги светлата за магла од различни временски услови. 【Компатибилност】 Поставете за мотоцикли со иста форма на осветлување на светлина како нашата. Компатибилен со Harley 99-20 XL, 99-17 FXDL, 18-20 FXLR, FLHC и FLHCS, 03-17 FXST, FXSTB, FXSTC и FXSTS, 00-17 FLST, FLSTC, FLSTF, FLSTFB, FLSTFBS и FLSTSB, 09- 20 FLHRC, FLHTC, FLHTCU, FLHTK и FLTRU и 99-08 модели за турнеи (освен FLHX, 2005 FLHTCSE, 2007-2008 FLHRSE и модели опремени со комплет за преместување на плочи за лиценци P/N 53702-04). Не одговара на модели со браници на Bobtail. 【Лесна инсталација】 конфигурација на 3 жица, дојдете со адаптер, само вметнете го пигталот во соодветна дупка. Ве молиме, проверете дали секоја жица во правилно поставување, црвена жица за светло на сопирачката, сина жица за светло и црна жица за негативно. 【Подобра безбедност】 Оваа светлина на опашката ќе ја однесе вашата безбедност на следното ниво. Оваа светлина на опашката има вградена функција на строј што ви овозможува да се видите од 3x подалеку. Кога ги активирате сопирачките, светлосните се проследуваат во интервали од 3 за максимална забележливост и се претвораат цврсто црвено.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди