.

.

New
Комплет за конектори со жица од 1000 парчиња жица, изолирани терминали на ферули терминали ПИН КОРД ТЕРМИНАЛНА ЦРВЕН ПРИМЕНА жица 0,5 mm²

Комплет за конектори со жица од 1000 парчиња жица, изолирани терминали на ферули терминали ПИН КОРД ТЕРМИНАЛНА ЦРВЕН

DEN 0.67

Тековен
Во продавницата

【Материјал на производот】 Изолациониот терминал на ферули е изработен од висококвалитетен бакар + ПВЦ материјал, кој има добра спроводливост и отпорност на корозија 【Применлив материјал за жица】 Постојат 2 типа на изолациони терминали на ферули, ве молиме погледнете ја втората слика за детали, погодна за кабли од 0,5 mm² (AWG 22), купете го соодветниот модел според вашите потреби. 【Апликација】 Терминалите за изолација на ферули се широко користени во машини, електрична енергија, осветлување во сообраќајот, уреди за домаќинства или друга опрема за автоматизација, има 1000 пакети, доволно за дневна употреба. Design Дизајн на игла】 Крајот на изолациониот терминал на ферули е црвен, пакетот содржи 1000 п. изолиран терминал на ферули, а дизајнот на пинот се користи за грабнување на цврста јадро или жица со изопачена пар. Има добра изолација и запечатување, светло и издржливо. 【Висококвалитетна услуга по продажбата】 Вашето задоволство е наше најголемо потрага, ние сме посветени на клиентите да им обезбедиме пријатно искуство за купување и задоволителна услуга по продажбата. Ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не. Ние ќе ви дадеме задоволителен одговор во рок од 24 часа. Спецификација : Тип на ставка : Изолирани ферули ТерминалМатеријал : Бакар + ПВЦКОЛОР : REDAPPLICABLE WIRE : 0,5 MM² (AWG 22) Список на пакети : 1000 x Изолирани терминали на ферули.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди