.

.

New
Нозон Подобро бебешки капа од бебе, широко дише за дишење на плажа со прилагодлива лента, заштита од 50+

Нозон Подобро бебешки капа од бебе, широко дише за дишење на плажа со прилагодлива лента, заштита од 50+

DEN 287.84

Тековен
Во продавницата

100% полиестер Затворање на велкро. Цели ден заштита од сонце : Тесната ткаенина на ткаенината обезбедува заштита од сонце UPF 50+ што ги заштитува главата, вратот и ушите на вашето дете од над 98% од штетните УВ зраци на сонцето. Не се додаваат хемикалии за заштита од сонце, а заштитата на сонцето никогаш нема да се измие!. Мека и лесна : капа е толку мека и лесна, нема да мора да го прашувате вашето дете да ја задржи својата заштитна капа од сонце. Еластичната лента за глава гарантира добро за вашето растечко дете. Безбедносна лента за брада и нема мали делови : капачето нема заложби или други мали делови и нема влечење. Мерењата на главата се 0-6 mo = 15.5 " / 9-18 mo = 19-21" / 2t-4t = 20. Одлично за пливање : ткаенината отпорна на вода и солена вода и хлор се суши брзо и набори компактно. извонредност во заштитата на сонцето од 1996 година : Нозон е создаден од родители кои биле решени да најдат подобар начин да ги заштитат членовите на своето семејство од штетните ефекти на сонцето и бесконечни апликации на крема за сончање со хемикалии. Заштитете ја главата на вашето бебе, вратот на вратот, вратот на вашето бебе, вратот , уши, и лице со подобра капа за бебиња на Нозон. Дизајнирано во САД како побезбедна капа за сонце, нашата симпатична капа нуди удобна заштита од сонце и без тогли или други мали делови. Нашиот безбедносен свесен дизајн има еластизиран опсег кој нуди А. Удобно се вклопуваат околу главата, а каишот за брадата на кука и јамка нуди безбедно поставување на капа и лесно ослободување.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди