.

.

New
Прегледувач на филмови за радиографија FV-2009 Индустриски Х-зраци, NDT, не-деструктивно тестирање на филм за тестирање Преносен LED 2.4 x 8 инчи

Прегледувач на филмови за радиографија FV-2009 Индустриски Х-зраци, NDT, не-деструктивно тестирање на филм за тестирање

DEN 7531.68

Тековен
Во продавницата

Светло : 95,000 ЦД/М2 = 3,9 Д Прозорец на гледачот : 2,4 x 8 инчи (60 mm x 200 mm). Компактна големина : 17,9 x 5,5 x 2,6 in. (455 x 140 x 65 mm). Тежина : 5,5 фунти (2,5 кг). Времето на испорака е околу 5-7 дена. Светло : 95,000 ЦД/М2 = 3,9 Д. Прозорец на гледачот : 2,4 x 8 инчи (60 mm x 200 mm). Компактна големина : 17,9 x 5,5 x 2,6 in. (455 x 140 x 65 mm). Тежина : 5,5 фунти (2,5 кг). Времето на испорака е околу 5-7 дена. Вовед : FV-2009 LED гледачот на филмот LED е развиен според поврзаната норма на факторот на дифузија на котел на ASME 2007 σ '≥ 0,95 потрошувачка на енергија : 50 W површинска температура. Подигнете ≤ 15º C По 12 часа продолжува максимална димензија на осветленост : 17,9 "*5.5"*2,6 "455*140*65mm (L*W*H) Преглед на гледачот : 200 × 60мм Тежина : 5,5 фунти (2,5 кг) Стандардни додатоци : Подножје Прирачник за корисникот за торбички за педали (кинеска верзија.) Гаранција (кинеска верзија) Сертификација (кинеска верзија) Светло маска.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди