.

.

New
5/8 - 11 Х 7 Завртки За Превоз Одделение 5 / Делумно Навој/Челик/Цинк

5/8 - 11 Х 7 Завртки За Превоз Одделение 5 / Делумно Навој/Челик/Цинк

DEN 1235.20

Тековен
Во продавницата

Завртки За Превоз / Челик / Цинк / Груб Конец / Делумно Навој Тркалезна Глава/ Квадратен Врат. Произведени НА ASME b18. Цврстина на истегнување : 120.000 пси (1/4 преку 3/4" дијами, сите должини). Завртка за превоз, завртка за тренер или завртка со квадратен врат со тркалезна глава е форма на завртка што се користи за прицврстување на метал на дрво. Се разликува од другите завртки по својата плитка глава од печурки и дека пресекот на стеблото на завртката е кружен во поголемиот дел од неговата должина, како и обично, но делот веднаш под главата се формира во квадратен дел. Ова го прави завртката самозаклучување кога се поставува низ квадратна дупка во метален ремен или тркалезна дупка во повеќето дрва. Ова овозможува прицврстувачот да се инсталира само со една алатка, клуч или клуч, кој работи од едната страна. Главата на завртката за превоз обично е плитка купола. Квадратниот дел е со иста големина како и дијаметарот на стеблото на завртката, со обична ненишка. Завртките за превоз беа развиени за употреба преку плочи за зајакнување на железо од двете страни на дрвен зрак. Вообичаено е да се користат за гола дрва, квадратниот дел дава доволно зафат за да се спречи ротација. Завртките за превоз широко се користат во безбедносните прицврстувања, како Што Е Завртката Брентон каде што завртката мора да се отстранува само од едната страна. Мазната куполна глава и квадратната навртка подолу спречуваат отклучување на завртката за превоз од несигурната страна.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди