.

.

New
Пронаоѓање Маглина Серија Нож За Нож, Повеќенаменски Кинески Готвач нож, 10cr15comov Челик Сечилото Дамаск, Смола и Фигуриран Sycamore Рачка, Целосна Танг, 7 Инчи, Сина, За Мес

Пронаоѓање Маглина Серија Нож За Нож, Повеќенаменски Кинески Готвач нож, 10cr15comov Челик Сечилото Дамаск, Смола и Фигуриран

DEN 2.67

Тековен
Во продавницата

Дизајн - нашата серија Маглини има шема на риба-коска на сечилото, која се формира природно при фалсификување Рачката е шестоаголна, ergономскиот дизајн им овозможува на корисниците да работат долго време без замор. Целиот нож е уникатен и елегантен, тотално одлична опција за подарок за вашите пријатели и семејство. Димензија-должината на сечилото е 7,16 инчи, ширината на сечилото е 3,42 инчи, должината на рачката е 5,7 инчи, целиот нож е долг 11,81 инчи. Материјал-сечилото е изградено од 10cr15comov Дамаск челик. Премиум метал, остар и издржлив, не е лесен за ' рѓа. Рачката беше изработена од сина Смола и Фигурирано дрво од Сикамор. Уникатен дизајн, елегантен и исклучителен. Предности-Нашиот нож е изработен од 10 Cr15 Co Mov, Кој Е Кинески нерѓосувачки челик еквивалентен На Јапонскиот VG10 челик. 10cr15comov челик има цврстина од 59-62 HRC според скалата на цврстина На Rockwell. Таа држи остар раб и способност да се спротивстави на абразија. 10цр15комов содржи доволно хром за борба против корозијата, не е лесно да ' рѓосува. Може ефикасно да се користи во влажни, влажни и солени средини. Правилната грижа за овој челик е едноставна како чистење и сушење на сечилата по употреба. Премиум подарок - овој нож за нож доаѓа со фенси кутија за подароци. Совршено е за подарок за раѓање и големи настани како Денот на Мајката, Денот на Таткото, Денот на Благодарноста, Божиќ. Рачката е конструирана од Фигуриран Сикамор парче заедно со Смола. Сината Смола беше направена уметничка за да изгледа како синото небо на темната ноќ. Уникатно е, прекрасно и издржливо да се биде рачка за нож. Рачката е шестоаголна. Требаше да се направи handономска рачка за нож, со удобно држење и не е лесно да падне од влажна рака. Засилувачот и задникот дел од рачката беа изработени од нерѓосувачки челик, што ја прави рачката стабилна и не е лесна за кршење или распаѓање. Цврстината на челикот одредува колку долго држи остар раб и неговата способност да се спротивстави на абразија и абење. 10cr15comov челик има цврстина од 59-62 HRC според скалата на цврстина На Rockwell. Високата цврстина на овој челик е поврзана со високите количини На Јаглерод во неговиот состав. Поради високата цврстина, челикот 10 Cr15 Co Mo V нуди голема отпорност на абење.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди