.

.

New
Knirose Новороденче Swaddle Ќебе &засилувач; Вреќа За Спиење Новороденче Вреќа За Спиење Новороденче Транзиција Безбедно Лопатки, 3-Насочен Лесно Прилагодливи Носење Зав?

Knirose Новороденче Swaddle Ќебе &засилувач; Вреќа За Спиење Новороденче Вреќа За Спиење Новороденче Транзиција

DEN 335.84

Тековен
Во продавницата

Памук ?? ДОБАР СОН : оригиналното ќебе за повивање за бебиња ги заменува лабавите ќебиња во креветчето за побезбедна средина. Ќебето за повивање создава чувство слично на утроба, им помага на бебињата да промовираат само-смирувачки и го спречува рефлексот на запрепастување за да го обезбедат најдобриот сладок сон на вашето бебе. Вашето бебе ќе спие подолго и помирно со нашите ќебиња за повивање. Торбите за повивање можат да го намалат стресот и да го спречат запрепастувачкиот рефлекс на новородените бебиња. Можете да уживате во повеќе сон кога вашето бебе ќе научи да се утеши. ?? ПРЕОДНО ПОВИВАЊЕ : ова 3-насочно повивање може да се користи на различни начини за различни нивоа на раст бебиња. Тоа им овозможува На Рацете Да го намалат рефлексот на запрепастување, Рацете Лице В Лице за само-смирување и 1 Или 2 Раце Надвор за лесен премин од повивање во Спиење. Завиткајте ги рацете со ќебе за новороденче (0-3 месеци), едната или двете раце надвор 3-6 месеци бебиња(кога бебето покажува сигнал за тркалање). Ова супер-меко повивање може да се користи како ќебе за количка, мултифункционално ќебе или вреќа за спиење. ?? ИДЕАЛЕН ЗА СИТЕ СЕЗОНИ : чистата памучна ткаенина од ќебето за повивање може брзо да ја апсорбира потта, но има и висока отпорност на перење и да се загрее. Тоа е најдобриот избор за бебиња бидејќи е удобно во која било клима на отворено и внатрешно на собна температура помеѓу 18 € и 26€. Дизајнот без ракави на ќебето за повивање го намалува ризикот од прегревање и може да биде слоевит со потопла облека за спиење за да се спротивстави на поладните температури. ?? Уникатен Безбедносен Дизајн-дизајнот за заштита на главата може добро да ја заштити главата на новороденото бебе, да ги ублажи неочекуваните испакнатини до одреден степен. ?? Поддршка-главата на новороденото бебе е лесно да се промени обликот ако нема добра поддршка, овој потпорен дизајн на нашето ќебе за повивање може да понуди доволно поддршка, исто така им помага на родителите полесно да го држат бебето. ?? Олеснување На Запрепастувачкиот рефлекс на бебето : ?? Развојот на нервниот систем на новороденото бебе не е совршен, а способноста да се справат со температурните промени е слаба. Ќебето За повивање на Бебето Книроза може да обезбеди ветроупорна и топла средина за спиење за бебето, давајќи му на бебето чувство на сигурност како во мајчината утроба, ефикасно ублажувајќи го рефлексот на запрепастување и ублажувајќи го нестабилниот сон на бебето, може да спие само во прегратка, лесно да се запрепасти и плаче, дајте му на бебето подолг квалитетен сон.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди