.

.

New
debous Gh6 Заштитник На Екранот Компатибилен За Panasonic Lumix GH6 DC-Gh6 Камера, Анти-Гребење Меур Слободен 9H Тврдо Калено Стакло Хард Заштитна Фолија Покритие

debous Gh6 Заштитник На Екранот Компатибилен За Panasonic Lumix GH6 DC-Gh6 Камера, Анти-Гребење Меур Слободен 9H Тврдо

DEN 127.84

Тековен
Во продавницата

дизајниран За панасоничен gh6 костум совршен заштитник на екранот од калено стакло од раб до раб (4 пакувања) капак на ниво на топло шоу (2 пакувања) Овој лцд-заштитник е самолеплив, не остава силикон со отпечаток и не му штети На лцд-екранот На Камерата, а сепак обезбедува голема транспрентност. Лепило за брза, лесна и непропустлива инсталација без да влијае на чувствителноста на екранот на допир. Анти-Гребење Водоотпорен Анит-прст Анти-масло Анти-прашина. дебелината од само 0,3 мм работи добро со вртливите екрани,лесни за употреба. Суви Марамчиња, Заштитник На Екранот, Влажни Марамчиња,капак на ниво на топло шоу ,апсорбер На Прашина, инструкции. Суви Марамчиња, Заштитник На Екранот, Влажни Марамчиња,капак на ниво на топло шоу ,апсорбер На Прашина, инструкции. Опис на производот Заштита-изграден е од стврднато стакло СО цврстина НА површината ОД 9 ЧАСА што го надминува челикот, нудејќи одлична Јасност за заштита од гребење И удар - кристално чисто оптичко стакло што ја надминува јасноста на обичните пластични заштитници Или Изгледот на филмовите - многу тенок заштитник од 0,3 мм овозможува поголема чувствителност на екранот на допир и работи добро со вртливиот екран лесен за нега - облогата отпорна на дамки спречува отпечатоци од прсти и го олеснува Чистењето Леснотија на користење-специјалното силиконско лепило овозможува лесно нанесување и отстранување на безбедноста - стаклото против кршење го минимизира ризикот од повреда ако Стаклото е Скршено функција На Производот - автоматска инсталација активирана со отпорен на допир и отпорен на кршење-лепило без отсјај-отпорен на дамки-компатибилен екран со допир и вртлив екран-без остатоци од лепак по отстранувањето спецификација : материјал : јапонска апликација за стврднато оптичко стакло : цврстина на Електростатско Привлекување : 9h+пропустливост на светлина : НАД 99,99% слоеви : 6 максимална сила на удар : 12 kg/cm2 Дебелина : 0,3 Mm ● 0,05 mmabsorptive сила : 100g/cm2packing содржина : 4x lcd заштитник на екранот4x чист пакет2x топло шоу ниво корица 1x инструкција4x Прашина-stickernote : почитуван купувач ако имате било каков проблем За Предметот Контактирај Ме Фрист ќе ти се ЗАБЛАГОДАРАМ многу.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди