.

.

New
Trim-Lok Edge Trim-одговара на 5/8 ”раб, 15/16” должина на ногата, должина од 100, црна, текстура на камчиња-флексибилен заштитник на PVC работ за остри/груби површини, лесен за инс

Trim-Lok Edge Trim-одговара на 5/8 ”раб, 15/16” должина на ногата, должина од 100, црна, текстура на камчиња-флексибилен

DEN 2.67

Тековен
Во продавницата

Флексибилна TRIM на PVC Edge : Trim-Lok Edge Trim е дизајниран за безбедно и лесно да ги покрива грубите површини Со внатрешни клипови со алуминиумски метални и јазици, тој обезбедува одлично задржување на зафат и зафат за да ви помогне да ја завршите работата на вистински начин. Многу апликации : Овој флексибилен облик на работ може да се користи на случаи на морски, автомобили, машини и опрема - вклучително и употреба на чамци, автомобили, комбиња, виklушкари, колички за голф, шлемови, опрема за игралиште, табели и многу повеќе!. Отпорен на временски услови : Направено од издржлив ПВЦ материјал, овој флексибилен пластичен раб е идеален за употреба на отворено. Може да одолее на температурите кои се движат од -20 ° до +158 ° додека издржуваат влага и сончева светлина. Сигурноста е гаранција со Трим-Лок. Лесна инсталација : Trim на работ на работ е брз и едноставен за инсталирање. Тој е дизајниран за лесно покривање на остри, груби рабови кои обезбедуваат заштита на работ на DIY на метал, лим, иверица и други материјали. Одлично за употреба како трим на бродот. Флексибилна TRIM на PVC Edge : Trim-Lok Edge Trim е дизајниран за безбедно и лесно да ги покрива грубите површини. Со внатрешни клипови со алуминиумски метални и јазици, тој обезбедува одлично задржување на зафат и зафат за да ви помогне да ја завршите работата на вистински начин. Многу апликации : Овој флексибилен облик на работ може да се користи на случаи на морски, автомобили, машини и опрема - вклучително и употреба на чамци, автомобили, комбиња, виklушкари, колички за голф, шлемови, опрема за игралиште, табели и многу повеќе!. Отпорен на временски услови : Направено од издржлив ПВЦ материјал, овој флексибилен пластичен раб е идеален за употреба на отворено. Може да одолее на температурите кои се движат од -20 ° до +158 ° додека издржуваат влага и сончева светлина. Сигурноста е гаранција со Трим-Лок. Лесна инсталација : Trim на работ на работ е брз и едноставен за инсталирање. Тој е дизајниран за лесно покривање на остри, груби рабови кои обезбедуваат заштита на работ на DIY на метал, лим, иверица и други материјали. Одлично за употреба како трим на бродот. Трим-лик пластичен раб е дизајниран за безбедно и лесно да ги покрива грубите или нерамните рабови и површини.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди