.

.

New
Подлога за природни кула, големи дрвени трупци - Дрифт дрво за аквариуми, украси за искачување на ракчиња од пусти

Подлога за природни кула, големи дрвени трупци - Дрифт дрво за аквариуми, украси за искачување на ракчиња од

DEN 159.84

Тековен
Во продавницата

Тунелите на Чола Дрифтвуд создаваат природен изглед и се одлични за украси за качување по пустини од рак, или додавање дополнителни места за криење за ракчиња и мали риби Лесно прикачете живи растенија, како што се Anubias, Bucephalandra, па дури и Moss за да создадете природен ефект на најавување, или ставете во живеалиштата на влекачи за да создадете пустински изглед. Се состои од природно, органско суво лушпа на кактусот „Чола“ со порозна структура слична на скелетот и мека текстура. Секој стап е долг приближно 4 ”и широк 1,5-2,5 инчи. Receiveе добиете случајно избрани големини и тенки и густи. Се препорачува вриење на дрвото пред употреба и ќе го намали природното мало кафеава вода и ќе им помогне да потонат подобро бидејќи тие се многу лесни и првично ќе лебдат. Ова ќе се намали со текот на времето. Тунелите на Чола Дрифтвуд создаваат природен изглед и се одлични за украси за качување по пустини од рак, или додавање дополнителни места за криење за ракчиња и мали риби. Лесно прикачете живи растенија, како што се Anubias, Bucephalandra, па дури и Moss за да создадете природен ефект на најавување, или ставете во живеалиштата на влекачи за да создадете пустински изглед. Се состои од природно, органско суво лушпа на кактусот „Чола“ со порозна структура слична на скелетот и мека текстура. Секој стап е долг приближно 4 ”и широк 1,5-2,5 инчи. Receiveе добиете случајно избрани големини и тенки и густи. Се препорачува вриење на дрвото пред употреба и ќе го намали природното мало кафеава вода и ќе им помогне да потонат подобро бидејќи тие се многу лесни и првично ќе лебдат. Ова ќе се намали со текот на времето. Aquarium Driftwood од подлогата „Чола Вуд“ е природно, сушено лушпа на кактусот „Чола“. Неговата порозна структура и меката текстура ја прават и уникатна декорација на аквариум и функционална карактеристика. Користете го како основа за да ги прикачите Anubias, Java Fern и водните мов или како место за мала риба и ракчиња за да најдете храна и засолниште.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди