.

.

New
Шеф на корпи - појас на алатки на Хандиман, појаси за алатки - оригинална серија, Браун

Шеф на корпи - појас на алатки на Хандиман, појаси за алатки - оригинална серија, Браун

DEN 624.00

Тековен
Во продавницата

Засилени дното на торбичката Бесконечен појас се вклопува до половината од 52 ”. Барел-дно, торбички со супер капацитет. Јамка за челична чекан и јамка за веб -чекан. Прилагодлив систем за торбички. Засилени дното на торбичката. Бесконечен појас се вклопува до половината од 52 ”. Барел-дно, торбички со супер капацитет. Јамка за челична чекан и јамка за веб -чекан. Прилагодлив систем за торбички. Кофа шефот започна уште во 1987 година, кога двајца мажи кои работеа на работно место во Дулут, Минесота им беше полесно да ги носат своите алатки во кофи со 5 галон. Тие го создадоа првиот организатор на „шеф на корпи“ направен од платно што се вклопуваат безбедно околу нивните корпи. Денес, шефот на корпите носи над 100 различни производи кои организираат и држат алатки на најсилни, најефикасни начини. За 30 години, се гордеевме со создавање трајни производи што можат да издржат многу години абење и солза. Од нашите американски тестери на теренот кои докажуваат концепти во областа, до клучните технички надградби во материјалите и дизајнот, ние се стремиме да останеме пред пакетот. Ременот за алатки на Хандиман е конструиран за сериозни проекти за DIY. Направено од 600 Denier Poly Ripstop, овој сет вклучува бесконечен појас што може да се прилагоди до половината од 52 ”со употреба на густи челични громи. Засилените торбички со буриња овозможуваат дополнителен капацитет за носење и можат да бидат одвоени или репозиционирани на ременот. Направено со еден држач за челични чекани и дополнителна јамка за чекани или други алатки со долго ракување.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди