.

.

New
Регент Хил Традиционален стил Табела за ламба со табела за затемнување 26,5 високо сечење стаклена метална метална крем ткаенина Империја сенка декор за дневна соба

Регент Хил Традиционален стил Табела за ламба со табела за затемнување 26,5 високо сечење стаклена метална метална

DEN 1344.00

Тековен
Во продавницата

26 1/2 "Висока во целина Базата е широка 6". Сенката е 7 "преку горниот дел x 15" преку дното x 11 "на наклонот. Користете една максимална 100 вати стандардна основна сијалица (не е вклучена). Прекинувач за вклучување на приклучокот. Исечете ја основата на ламбата за стакло. Колекцијата на табели со регенс на ридот. Прекинувач за лизгање. Овозможува ламбата да работи како затемнет 3-насочен дизајн. Dimmer има долги кабел од 8 метри. Димерот е компатибилен со халогени и блескави светилки, а најтемните дизајни на CFL и LED сијалицата. Максималниот капацитет е 150 вати. 26 1/2 "високо во целина. Базата е 6 "широка. Сенката е 7" преку горниот дел x 15 "преку дното x 11" на косиот. Користете една максимална стандардна основна сијалица од 100 вати (не е вклучена). Вклучен прекинувач за приклучок. Исечете ја основата на ламбата за стакло. Класичен облик на урна, од колекцијата на табели со регенти Хил. Месинг финиш метални акценти на база, финален и врат на ламбата. Опапена сенка во стилот на империја во стил на врвот. 8-метарски чист кабел. Вклучува бел приклучок за приклучок со еден пол-таблет со прекинувач за лизгање. Овозможува ламбата да работи како затемнет 3-насочен дизајн. Димер има долг кабел од 8 метри. Dimmer е компатибилен со халогени и блескави светилки, и најстрашни дизајни на CFL и LED -сијалици. Максималниот капацитет е 150 вати. Прекрасно исеченото стакло ја фаќа светлината на најзгодните начини на оваа маса за ламбата. Акцентите од месинг му даваат регален изглед и чувство. Класично обликуваната сенка додава на своето благодатно присуство. Оваа ламба доаѓа со затемнување на таблети, што ви овозможува да го контролирате нивото на осветлување. Едноставно вметнете го приклучокот за ламби во излезот за затемнување, а потоа лизнете го прекинувачот на контролата за да го затемни или осветли осветлувањето. Regence Hill нуди традиционален стил на осветлување во стилот со високи детали што се на дофат на сите.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди