.

.

New
Прилагодливо работно капаче со копче, симпатична божиќна мрзлива цветна хируршка капа, џемпери, врски со грб со лак за коса

Прилагодливо работно капаче со копче, симпатична божиќна мрзлива цветна хируршка капа, џемпери, врски со

DEN 159.68

Тековен
Во продавницата

Меки материјал - Хируршка капа Користете хуманизиран дизајн и изберете мека, удобна, пријателска за кожата, лесен, дише полиестер Капчето за чистење е супер затегнување што нема да ви даде главоболка. Можете лесно да го носите ова 14 часа директно. Ова работно капаче ги прави вашите долги работни денови многу поудобно. Скриен за коса на косата е изработена од полиестер, гумен опсег . содржат коса - оваа буфантна капа ја покрива косата и останува на место дури и кога сте активни и носите штит за лице. Има многу Малку лизгање, нема нишки што ви се лизгаат во лицето. Не ви треба капа за прилагодување на копчињата цел ден . одговара на која било глава - не премногу голема и одговара на која било глава совршена, оваа прилагодлива работна капаче има одличен еластичен завој на задната страна и дизајнот на копчето, вие може едноставно да ја прилагоди затегнатоста за да се вклопи во различни форми на главата и типови на коса мажи и жени . Дизајн на копчиња и дизајн на џемпери : Можете да ги прикачите лентите на копчињата наместо ушите, што може да ви обезбеди поудобен начин за носење маска . Повикајте ја болката на ушите. Sweatband низ челото што може брзо да ги апсорбира сите потење за да го задржите челото чисто суво и свежо долго време . Широко апликации : Нашата работна капа е широко користена во секојдневниот живот, како што се спа -убавина, салата, теретана, теретана, теретана, теретана, теретана, теретана, теретана, теретана Готвач, нега на лицето, заштита од домови, готвење и друга работа. Може да работи како хируршко капаче, хирург капа, капа за чистење анестезија, ноќна ноќ, глава, исто така е одличен подарок за медицински сестри, стоматолог, пациенти, готвачи, колеги, пријатели, членови на семејството, ЕКТ . Стил : Унисекс Работна капа со лак за коса Страшен. Материјал : Полиестерскиот материјал го натера капачето да биде дише, издржливо, удобно. Крвањето на косата е изработена од полиестер, гумена лента. Големина : прилагодлива големина, една големина.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди