.

.

New
Дисмант керамички сечење диск со црвена пила за сечење на сечилото

Дисмант керамички сечење диск со црвена пила за сечење на сечилото

DEN 164.96

Тековен
Во продавницата

【Добар квалитет дијамант】 Нашиот керамички диск за сечење е изработен од висококвалитетен дијамант, висока јачина, отпорност на абење и има долг животен век 【Мазни рабови】 Мазни и непрекинати рабови, со мала отпорност на сечење и висока ефикасност. 【Професионално произведено】 Професионално производство обезбедува добра острина и има голема сигурност. 【Ефикасно сечење на работ】 произведени со трајно сечење, за да се обезбеди брзо и течно сечење. 【Апликации】 Нашето керамичко тркало за сечење е погодно за украсување на домови, керамика, витрифицирана тула, сечење на микрокристален камен. Спецификација : Материјал : Дијамант Боја : Црвена дебелина : 1,2мм / 0,05in Модел : #01, #02 (по избор) Надворешен дијаметар : #01 115mm / 4.5in, #02 125mm / 4.9in Внатрешен дијаметар (без прстен) : #01 22мм / 0,9in, #02 20мм / 0,8in Внатрешен дијаметар (со прстен) : #01 20мм / 0,8in, #02 16mm / 0,6in Список на пакети : 1* Диск за сечење дијаманти 1* прстен.

Останатите карактеристики

Material:
Diamond
Color:
Red
Thickness:
1.2mm / 0.05in
Model:
#01, #02 (Optional)
Outer Diameter:
#01 115mm / 4.5in, #02 125mm / 4.9in
Inner Diameter (without ring):
#01 22mm / 0.9in, #02 20mm / 0.8in
Inner Diameter (with ring):
#01 20mm / 0.8in, #02 16mm / 0.6in
Package List:
1* Diamond Cutting Disc:
1* Ring:
Обновено

Слични понуди