.

.

New
Умки месинг плоча Cu бакарна плоча бакарен лист Т2 метален лим бакарна фолија Индустриски материјали метална фолија

Умки месинг плоча Cu бакарна плоча бакарен лист Т2 метален лим бакарна фолија Индустриски материјали метална

DEN 2.00

Тековен
Во продавницата

5 различна големина за да изберете од : 0,5*150*150mm, 0,5*100*300mm, 0,8*150*150mm, 1.0*250*250mm, 1,5*150*150mm, 2*150*150mm, 2,5*150*150mm ,. 100% и висок квалитет. Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка. Бакарниот лист главно се користи за електрична гитара, трансформатор, паметен телефон, компјутер, PDA, PDP и LCD, копир, итн. Месинг лист може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. Изработено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра машинска обработка што може да издржи обработка на топол и ладен притисокМатеријал : Т2 бакарна листока : Бакар Cu AG : 99,90 спроводливост ≥56ms/m јачина на затегнување MPa = 295 Elongation : (%) ≥3 Роквел тврдост : (HRF) ≥65 Материјални својства на материјал : Температура на топла обработка е 750- 830 степени; Температурата на annealing е 600- 700 степени; Температурата на прицврстување на ниска температура за елиминирање на внатрешниот стрес е 260- 270 степени. Феации : Листот главно се користи за занишање, алатки за сечење и сите видови на прецизни делови. широко користено во производството на жици, кабли, четки итн.; Има добра термичка спроводливост и често се користи за да се направат магнетни инструменти и мерачи што мора да бидат заштитени од магнетно мешање, како што се компаси и авијациски инструменти што се користат за натоварените делови направени од најразлични длабоки стрес за истегнување и свиткување, како што се игла, навртки, занишани, мијалници, ореви, спроводник, пролет на барометар, мрежа на екранот, делови од радијатор, итн. Апликации : Мобилен телефон, таблет, чип на процесорот за лаптоп, чип на северен и јужен мост, мемориски чипови, мемориски чипови и мали чипови, мали чипови тврди сите видови на Компјутерски електронски чип помошна топлина. Пакетот вклучуваше 1 x бакарни листови : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и така натаму.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди