.

.

New
Скенер за миленичиња Pyhodi, рачен црно РФИД безжичен милениче микрочип скенер за управување со животни

Скенер за миленичиња Pyhodi, рачен црно РФИД безжичен милениче микрочип скенер за управување со животни

DEN 0.33

Тековен
Во продавницата

Функција за самостојно складирање : Може да се чуваат до 128 етикети и корисниците можат да ги постават на компјутер преку USB кабел за податоци Метод на РФИД : Се користи метод за безжично читање на РФИД, поддржувајќи ги EMID, FDX B (ISO1784 85) и други формати на електронска ознака. Професионална и ефикасна : висока чувствителност на примање, ниска работна струја, лесна за носење и едноставна за работа. OLED дисплеј : Скенерот усвојува дисплеј со висока осветленост OLED, кој може јасно да се прикаже дури и под услови на силна светлина во затворен простор или на отворено. Применливост : Стабилни перформанси и едноставно работење, погодни за полиња за управување со мали животни и управување со следливост. Метод на РФИД : Се користи метод за безжично читање на РФИД, поддршка на ЕМИД, FDX B (ISO1784 85) и други формати на електронска ознака. OLED дисплеј : Скенерот усвојува дисплеј со голема осветленост OLED, кој може јасно да се прикаже дури и под силни светлосни услови на отворено или на отворено. Функција за самостојно складирање : Може да се чуваат до 128 етикети и корисниците можат да ги постават на компјутер преку USB кабел за податоци. Применливост : стабилни перформанси и едноставно работење, погодни за мали области за управување со животни и управување со следливост. Professional And Efficient : High receiving sensitivity, low working current, easy to carry and simple to operate.Specification : Item Type : Pet Microchip Scanner Material : ABSOperating Frequency : 134.2 Khz 125 Khz Label Format : EMID, FDX B (ISO11784 85) Reading And Writing Distance : 2 ~ 12мм етикета за стакло цевка> 8 CM30mm Animal Ear Earg Tag> 20cm (поврзано со перформансите на ознаката) Стандард : ISO11784 85 Прочитајте Време : < 100mssignal Индикација : 0,91in Омилен екран со висока осветленост, тип на зуи : Вграден во 800m Ah Li јонска батерија Капацитет : 128 пораки Користете : Кликнете на копчето Reader за да ја вклучите машината, по само -тестот, можете да ја скенирате етикетата во списокот со предели за индукција : 1 x Scanner1 x Упатство за корисникот1 X Кабел за податоци.

Останатите карактеристики

Item Type:
Pet Microchip Scanner
Material:
ABS
Operating Frequency:
134.2Khz 125Khz
Label Format:
EMID, FDX B (ISO11784 85)
Reading And Writing Distance:
2~12mm Glass Tube Label >8cm:
30mm Animal Ear Tag > 20cm (Related To Tag Performance):
Standard:
ISO11784 85
Read Time:
<100ms
Signal Indication:
0.91in High Brightness OLED Screen, Buzzer
Battery Type:
Built In 800mah Li Ion Battery
Storage Capacity:
128 Messages
How to Use:
Click on the READER button to switch on the machine, after the self test you can scan the label in the induction area:
Package List:
1 x Scanner:
1 x User Manual:
1 x Data Cable:
Обновено

Слични понуди