.

.

New
Уреди со уреди поставени на површини Uxcell, 51 ом 1/4W 1206 фиксни отпорници, 1% толеранција 200 парчиња

Уреди со уреди поставени на површини Uxcell, 51 ом 1/4W 1206 фиксни отпорници, 1% толеранција 200 парчиња

DEN 960.00

Тековен
Во продавницата

Материјал - стаклена глазура Параметар - Оценет отпор : 51 ом; Толеранција : 1%. Оценета моќ : 1/4 W; Пакет/случај на уреди : 1206; Големина : 0,12-инчен/3,2мм x 0,06-инчен/1,6мм x 0,02-инчи/0,55мм (L*W*T). Функција - Дебели отпорници на филмови, два крајно лемење, монтирање на површината. Апликација - широко користена во телекомуникациските капацитети, радио и ленти, ТВ -приемници, индустрија. Содржина на пакет - 200 (+/- 2%) x отпорници. Мала големина и мала тежина, високо сигурна повеќеслојна конструкција на електрода, за сите процеси на лемење. Уредот за чип на површината поставен со чипови се користи во телекомуникациска опрема, радио и ленти, ТВ -приемници, индустрија, итн. Забелешка : генерално дизајнирана и користена според 70% од номиналната и работната моќ. Спецификации : Материјал : стакло Glaze Feature : Дебела филмска чип отпорници Пакет/Случај : 1206 PER парче Големина : 0,12-инчен/3.2mm x 0,06-инчен/1,6мм x 0,02-инчен/0,55мм (L*W*T) Толеранција : +/ -1%Вредност на отпорност : 51 Оммарк : 51 R0 Power (Wattage) : 1/4 WRED напон : 4 Vmaximum работен напон : 200 VNumber на терминали : 2 Содржина на пакет : 200 (+/- 2%) X отпорници.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди