.

.

New
Изолирана фанатична фанатична фанатична биб на Ситка

Изолирана фанатична фанатична фанатична биб на Ситка

DEN 7456.00

Тековен
Во продавницата

100% полиестер Направени во САД или увезени. Наука за звук - Новиот фанатичен систем, вклучувајќи фанатичен биб, му овозможува на ловецот можност да се движи со поголема самодоверба со сечење на звучното растојание за ангажман на половина. Големи мулти -коморни карго џебови со тивки прилепувања - Обезбедете скриен пристап до опрема, прилагодено складирање за индикатор за ветер или телефон и безбедно складирање на патент. Ткаенина-Подобрено високо-мансарден бербер руно лице обезбедува одлична топлина и удобност, мапиран текстил отпорен на бур, на ногата и густинот спречува пикап на Бур во клучните области. Технологии - gore -tex infinium што го прави Beanie водоотпорен, ветровито и дишењето и технологијата на ветровито, што му овозможува на пареата на влага лесно да избега. ИНСУЛАЦИЈА-Мапирана со 120-грамална сребрена сребрена hi-loft ултра-изолација на торзото и мапирана 80-грамална сребрена сребрена hi-loft ултра-изолација на нозете. Sitka Gear е родена од верувањето дека искуството на лов е исто толку важно - ако не и поважно - од жетвата. Одат места што одат малку луѓе и трајно време што ги задржува повеќето ловци дома е ткаенина на племето Ситка. Liveивееме за невообичаени искуства и зачудувачки моменти што се наоѓаат преку потрагата. Ловот нуди фокус што ретко ни го дава во постојано одвраќање со кое се соочуваме во нашите секојдневни животи. Овозможува значајна врска со дивината околу нас и ја буди дивината сè уште во нас. Оваа врска нè заснова, ни дава многу потребна перспектива и ги обликува нашите животи далеку над еден ден поминато на терен. P/F - FIRFARTY FIT - дизајниран за минимално поставување. Без разлика дали е парче од рана сезона или веќе изолирана оваа облека се вклопува за да се спречи неефикасноста во задржувањето на топлината предизвикана од мртов простор. S/F - Стандардно вклопување - Исечете со малку повеќе простор отколку што одговара нашите перформанси. Наменето да се смести во слој за поголема разноврсност од климатските рани до доцна во сезоната.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди