.

.

New
Паметни девојки: Магичен клуб за книги - Нинтендо ДС

Паметни девојки: Магичен клуб за книги - Нинтендо ДС

DEN 670.56

Тековен
Во продавницата

Класични бајки и раскази - со 12 интерактивни приказни кои нудат животни насили, хумор и морална порака што може да ја препознае секој родител на која било култура, овие приказни ќе им се допаднат на сите семејства Интеракции-Секоја страница од овие приказни и секоја мини-игра содржат интерактивни елементи што ги доведуваат во живот, дозволувајќи им на децата да ја развијат својата вештина поставена преку практична електронска игра. Читање - Секоја приказна се чита гласно од професионален VO, дозволувајќи им на родителот и детето повеќе време да комуницираат едни со други. Спакувано со огромна количина мини-игри што ги поврзуваат приказните за да обезбедат забавен и вештина за допир, секој момент ќе биде добро поминато за напредокот на вашето дете. Придружете се на клубот за магични книги и влезете во свет на имагинација и забава! Донесете класични бајки и раскази во живот со новиот интерактивен систем за читање што ви овозможува да се потопите во приказните како никогаш порано! Комбинирајте го тоа со мини-игри кои се движат од комплети за вештина, до само обична забава, ова е еден клуб за книги што вашето дете можеби никогаш не сака да го напушти!.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди