.

.

New
Jrenbox рутер битови 1 pc 12mm 1/2 Shank Table Corner Bit Bit Molding и Edging Router Classic Ogee Woodworking Milling Cutter Bit за дрво

Jrenbox рутер битови 1 pc 12mm 1/2 Shank Table Corner Bit Bit Molding и Edging Router Classic Ogee Woodworking

DEN 0.33

Тековен
Во продавницата

Широко апликации - овие сет на рутер за јазици и жлебови се навистина разноврсни за вашата дополнителна погодност Работи одлично со шума, MDF, табла за честички, компактен панел од иверица. Не сечење на железни метални и не-дрвени материјали, како што се : челик, железо, песок, итн. Лесен за складирање и носење-вклучениот дрвен случај е здрав и го прави складирањето на висококвалитетни рутер-парчиња погодно додека е меѓу работните места или DIY Проекти за подобрување на домот. Случајот исто така помага во заштитата на битовите додека патувате на работа на GO или локации на оддалеченост на страницата. Лежиште : Тотално затворено и подмачкано. Точка : 1/2 "Бит на рутер за шишиња. Широко апликации - овие сет на јазици и жлебови рутер е навистина разноврсна за вашата дополнителна погодност. Работи одлично со шума, MDF, табла за честички, компактен панел од иверица. Материјали, како што се : челик, железо, песок, итн. Лесен за складирање и носење-вклучениот дрвен случај е здрав и го прави складирањето на висококвалитетни битови на рутерот погодно, додека се меѓу работа помеѓу работните места или проектите за подобрување на домот на DIY. Случајот исто така помага Заштитете ги парчињата додека патувате за да работите во движење или на локациите на оддалечените места. Лежиште : тотално затворено и подмачкано. Предмет : 1/2 "Бит на рутер за шифри. Трајно челично тело - фалење на сечилото на легура, избалансирана изработка и цврста зацврстена челична табла Овие алатки за обработка на дрво можат да издржат одредена употреба на тешка должност и тест на времето. Нивниот умен дизајн против повратни информации обезбедува безбедна инсталација на информации : сосема нов и висок квалитет. Користење за рака правење фиока или друга обработка на дрво. Битови на рутер за индустриски квалитет. Цврсти зацврстени челични тела со дизајн против удар. Агли на смолкнување на кука за обложување и отпорна на топлина, аглите со високи куки за смолкнување, овозможуваат секачите да се исечат непречено во залихите, произведувајќи чист сплитер.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди