.

.

New
Детски чевли за деца, момчиња девојчиња патики лесни атлетски одење/трчање тениски чевли

Детски чевли за деца, момчиња девојчиња патики лесни атлетски одење/трчање тениски чевли

DEN 319.84

Тековен
Во продавницата

Етилен винил ацетат ѓон [Излез на Горниот Горл] : Чевлите за деца со плетено горе на врвот ви даваат добра дишење и брзо се исушат откако ќе се навлажни, нешто што треба да се случи кога децата ќе тргнат. Исто така, висококвалитетниот горен обезбедува добра еластичност за поддршка на активното одење, трчање и играње на децата. [Ултра лесен] : Секој дел од момчињата девојчиња патики како што се горниот и надворешната страна е направен со супер лесни и висококвалитетни материјали, сите за да му дадат на вашето растечко врзување без деца на нозе. [Лесно преземање и исклучување] : Прилагодливи куки и јамка и еластичен дизајн на опсегот за лесно вклучување и исклучување. Дури и децата можеа сами да ги носат чевлите за трчање. [Надворешна гума од нечистотија] : Грубата на бранови на бранови и издржлив дизајн помагаат во подобрувањето на стабилноста. Задебелена потпетица Eva insole и подебел дизајн на надворешната страна за да се намали влијанието на шокот додека работи. [Дизајн на заштита на глуждот] : Специјалните сунѓери на горниот дел од поставата го штитат глуждот од повредени. Погодно за опсег на сите возрасни и висина на опкружување на глуждот, дајте им на вашите деца подобра заштита. Поканите патики можат да обезбедат подобра поддршка кога вашето дете работи на нерамни патишта или брзо се враќа назад.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди