.

.

New
Боја микрофон камера Супер-кардиоиден кондензатор Видео пушка микрофон BY-MM1+ со следење на слушалките за камера DSLR Android iPhone Mac PC во живо

Боја микрофон камера Супер-кардиоиден кондензатор Видео пушка микрофон BY-MM1+ со следење на слушалките

DEN 479.20

Тековен
Во продавницата

Трансдуцер : Кондензатор на електроети Поларна шема : Супер-кардиоид. Одговор на фреквенција : 20 Hz-18k Hz. Чувствителност : -36db+-3db (0db = 1 V/PA, 1 KHz). Сооднос на сигнал до бучава : 78d B. Приклучок : 3,5мм TRRS линија. Излез на слушалките за 3,5мм TRS. Димензија : 26*100мм (1*3,9 "). Нето тежина : 60g (2. Boya BY-MM1+ е супер-кардиоиден микрофон за кондензатор за i Phone, Androids, камери, камери, аудио рекордери, таблети и лаптопи. Надворешни Микрофон на i Phone, микрофон на камера. Користено за - Есенцијален компактен микрофон со пушка за снимање на видео-снимање You Tube Vlogs, Tik Tok, интервјуа, Vlog, патувања за одмор, настани на отворено, упатства. Deadcat "Ветробранско стакло, монтирање на шок, мек носечки случај, излезен кабел од 3,5 мм TRS (за камери DSLR, камкордери, рекордери), излезен кабел од 3,5 mm TRRS (за паметни телефони, таблети и Mac). Следење - 3,5 mm излез на слушалките за слушалки Дозволете им на корисниците да го следат и репродуцираат аудио со компатибилни апликации, за да можете да обезбедите интегритет на аудио. Надграден дизајн - вклучено одвојување на рикот „лира“ шок обезбедува сигурна и цврста конструкција, ефикасно елиминирајќи ја бучавата од вибрациите и ракувањето со фотоапаратот. Боја од страна -MM1+ е супер-кардиоиден микрофон за кондензатор за i Phone, Androids, камери, камери, аудио рекордери, таблети и лаптопи. Надворешен микрофон на i Phone, микрофон на камера. Се користи за - Есенцијален компактен микрофон со пушка за снимање на видео-снимање на You Tube Vlogs, Tik Tok, интервјуа, Vlog, патувања за одмор, настани на отворено, упатства. Списоци со пакети - Boya BY-MM1 Photgun Microphone, Furry "Deadcat" ветробранско стакло, монтирање на шок, мек носачки куќиште, излезен кабел од 3,5 mm TRS (за DSLR фотоапарати, камкордери, рекордери), излезен кабел за излез од 3,5 mm (за паметни телефони, таблети, таблети, таблети, таблети, таблети , и Mac). Мониторинг - Излезот на слушалките од 3,5 мм им овозможува на корисниците да го следат и репродуцираат аудио со компатибилни апликации, за да можете да обезбедите интегритет на аудио.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди