.

.

New
Loctite Pl Прозорец, Врата &засилувач; Обвивка Бела Полиуретан Заптивната Смеса, 10 fl oz, 12, Кертриџ

Loctite Pl Прозорец, Врата &засилувач; Обвивка Бела Полиуретан Заптивната Смеса, 10 fl oz, 12, Кертриџ

DEN 1822.08

Тековен
Во продавницата

Употреба на експанзиони споеви; 25% движење Издржува сурови средини. Еднократна апликација. Мешавини со околината. Во согласност со строгите Федерални И Државни Регулаторни Барања. Loctite Pl Прозорец Врата И Обвивка Полиуретански Заптивната Смеса е врвен квалитет, професионален одделение заптивната смеса развиена специјално за формирање постојани, водоотпорни и водоотпорни заптивки во повеќето надворешни празнини и споеви за прозорци, врати и обвивка. Со само еднократна апликација, овој еластичен заптивната смеса останува флексибилен за проширување и склучување договор со движењето на градежниот материјал 25% за заштита и задржување на оригиналната заптивка, истовремено обезбедувајќи отпорност на корозија. Овој заптивната смеса покажува извонредна издржливост и отпорност на кинење и може да издржи сурови надворешни средини и влошување од временските услови, стресот или движењето. Исто така е отпорен НА УВ И озон и не омекнува на сонце. Локтит Пл Прозорец Врата И Обвивка Заптивната Смеса е формула со низок ВОК што ги исполнува строгите федерални и државни упатства и е во согласност СО ЈАГЛЕХИДРАТИТЕ (Одбор За Воздушни Ресурси Во Калифорнија).

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди