.

.

New
Нијанксин Бакар Лим Фолија Бакар Лим Метал Месинг Цу Фолија Плоча Лесно Да се Сече и Лемење 500ммх200ммх0. 7мм Месинг Плочи

Нијанксин Бакар Лим Фолија Бакар Лим Метал Месинг Цу Фолија Плоча Лесно Да се Сече и Лемење 500ммх200ммх0.

DEN 2.00

Тековен
Во продавницата

Месингот има висока јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може добро да ја издржи обработката на силата во топли услови Одлично за заварување и лемење. Издржлив во употреба. Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за проводен, термички и заварување. Непорозен, трахома, лабав. Електрична висока accurзија на точноста на површината, процесот на термичка обработка, електродата немаше насока. Месинг лист ролна може да биде заварена, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци итн. Може да се исече во различни форми по потреба.Идеален за ракотворби, емајл, реставрација на бакар, изработка или електрични проекти. Популарен дебел материјал за покривот и водоотпорен слој. Внесете нова боја и текстури во еден од вашите занаетчиски проекти. Толку многу проекти ќе уживаат во овој прекрасен Бакар.Спецификација : Дебелина : 0,7 мм/0,028 инчи големина На Производот( Л х Ш) : 500 х 200мм/19. 9 инчен материјал : методи За Обработка На Бакар : ласерска машина, цпу компјутер гонг, машина за гравирање, Машина За мелење Карактеристики : карактеристики На Производот : Добри механички својства, бенигна топла пластичност, висока јачина, добра пластичност,добра заварливост, Употреба : широк спектар на намени, како што се ремени за резервоари за вода,водоснабдување и дренажни цевки,медали, мевови, серпентини цевки,сложени мали производи, ракотворби, хардверски делови,музички инструменти, итн. Вклучен пакет : 1 х Бакарни листови Услуга : ако имате било каков проблем со овој производ, ве молиме слободно контактирајте не. И ние ќе го решиме вашиот проблем што е можно поскоро. Различни спецификации се достапни за подобро задоволување на вашите потреби.Ако имате било какви прашања, ве молиме испратете ни е-пошта или оставете ни порака. Ние ќе ви обезбедиме најдобри совети и задоволително искуство по продажбата на услуги.

Останатите карактеристики

Thickness:
0.7mm/0.028inch
Product size( L x W):
500 x 200mm/19. 7 x 7. 9 inch
Material:
Copper
Processing methods:
Laser machine, CNC computer gong, engraving machine, milling machine
Characteristics:
Product features:
Good mechanical properties, benign hot plasticity, high strength, good plasticity, good weldability,
Uses:
A wide range of uses, such as water tank belts, water supply and drainage pipes,medals,bellows, serpentine pipes, complex small products,handicrafts, hardware parts, musical instruments,etc.
Package Included:
1 x Copper sheet:
Service:
If you have any problem with this product, please feel free to contact us. And we will solve your problem as soon as possible.:
A variety of specifications are available to better meet your needs.:
If you have any questions, please email or leave a message to us. We will provide you with the best advice and satisfactory after-sales service experience. :
Обновено

Слични понуди