.

.

New
Восок Стапчиња 100 Парчиња За Отстранување На Влакна Апликатор Шпатула За Раце И Нозе Восок Депилација Дрво Тело Отстранување На Влакна Стапчиња Апликатор Шпатула ?

Восок Стапчиња 100 Парчиња За Отстранување На Влакна Апликатор Шпатула За Раце И Нозе Восок Депилација Дрво

DEN 111.04

Тековен
Во продавницата

Широка употреба : може да ја отстрани восочената коса, веѓите и другите непријатни области или да користи за нанесување маски; може да се примени и за изработка на други занаети и уметности итнМоже да се примени за отстранување на непријатни области на косата, или веѓа; Соодветна големина во посебна форма, направете ја погодна за употреба. Совршени за Повеќе Области : тие се совршени за отстранување на влакна на повеќе делови од телото. Користете ги за бикини или која било друга детална област, како и за поголеми области како што се рацете, нозете или грбот.Погоден за отстранување на влакна на многу места на вашето тело, како што се областите на рацете, нозете и другите области на телото. Домашна Или Салонска Употреба : овие силни стапчиња за еднократна употреба се најдобри за депилација и дома и во професионални салони и бањи.Задолжително за салон или секојдневна употреба дома; го олеснува депилацијата и отстранувањето на влакна многу полесно. Квалитетен материјал : изработен од дрво, добар квалитет без мирис; Површината е мазна и никогаш не ве повредува, добар козметички додаток со мазна површина, нема да ја повреди вашата кожа, удобна за употреба. Корисен апликатор : може да се нанесе за отстранување на непријатните области на косата или веѓата; Соодветна големина во посебна форма, направете ја погодна за употреба; помошник за алатки за убавината што ја сакате.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди